Gerdab.IR | گرداب

رییس جدید سیا در میان نگرانی شدید کاربران اینترنت سوگند خورد

تاریخ انتشار : ۰۶ بهمن ۱۳۹۵

مایک پومپئو روز گذشته به عنوان رییس جدید سازمان جاسوسی سیا سوگند خورد و کار خود را آغاز کرد. این در حالی است که بسیاری از نهادهای مدنی در آمریکا نگران تشدید جاسوسی های سایبری کاخ سفید هستند.

به گزارش گرداب، این منتقدان می گویند با توجه به دیدگاه های تند وی احتمال زیادی وجود دارد که تلاش سیا برای جاسوسی از کاربران اینترنت و سرقت اطلاعات آنها در چهار سال آینده تشدید شود.

منتقدان وی که حتی برخی نمایندگان جمهوری خواه کنگره آمریکا را نیز در بر می گیرد، معتقدند وی بسیاری از اصلاحات به عمل آمده برای کاهش نقض حریم شخصی کاربران اینترنت را لغو خواهد کرد و از جمله مجددا به جمع آوری فله ای اطلاعات کاربران تلفن همراه خواهد پرداخت.

همچنین تردیدی وجود ندارد که رییس جدید سیا برای نفوذ به استانداردهای رمزگذاری و نظارت بر رفتارهای کاربران در شبکه های اجتماعی به هر شیوه ممکن تلاش خواهد کرد.

مایک پومپئو در ژانویه سال قبل با نگارش مقاله ای تصریح کرده بود که واشنگتن نباید از توان خود برای کنترل و نظارت بر اینترنت بگذرد و مصوباتی داشته باشد که این رویه ها را کند کند. وی خواستار تصویب قانونی در کنگره برای جمع آوری مجدد متادیتای کاربران و ترکیب این اطلاعات با اطلاعات مربوط به وضعیت مالی و شیوه زندگی افراد شده بود تا یک پایگاه داده جامعه و قابل جستجو شکل بگیرد.