به‌روزرسانی امنیتی مایکروسافت

به‌روزرسانی امنیتی مایکروسافت
تاریخ انتشار : ۱۰ بهمن ۱۳۹۵

مایکروسافت در ماه آوریل مرکز دفاع امنیتی برای ویندوز را عرضه خواهد کرد. این سرویس جدید امنیتی به عنوان بخشی از به‌روزرسانی Creator ارائه خواهد شد.

به گزارش گرداب، مایکروسافت اعلام کرده است که به عنوان بخشی از به‌روزرسانی Creator در ماه آوریل، یک سرویس امنیتی جدید با نام مرکز دفاع امنیتی برای ویندوز یا Windows Defender Security Center عرضه خواهد کرد.
گفته می‌شود این سرویس جدید به عنوان داشبوردی عمل خواهد کرد که تمام ویژگی‌های امنیتی را در بر خواهد داشت؛ از جمله امنیت طرف واسط.

گفتنی است در حال حاضر مرکز امنیتی در اختیار کاربران به اصطلاح Windows Insider که از ساختارهای پیش‌نمایشی ویندوز ۱۰ استفاده می‌کنند، قرار دارد.

اگرچه Windows Defender هرگز در تشخیص بدافزارها به خوبی خدماتی همچون ترند مایکرو و کسپرسکی عمل نکرد، اما مایکروسافت به آن پایبند بوده و از آن به عنوان دومین خط دفاعی یاد می‌کند.

اکنون مایکروسافت با استفاده از Security Center به چیزی فراتر از تشخیص بدافزارها می‌اندیشد و خواهان امنیت کلی سیستم است.

راب لفرتس (یکی از متخصصان ویندوز در مایکروسافت) در پست وبلاگی خود به ترسیم ویژگی‌های جدید این به‌روزرسانی پرداخته و به قول خودش از «پنج ستون» یاد می‌کند که کاربران می‌توانند با استفاده از آنها، به کنترل و پایش امنیت، سلامت و ایمنی تجارب آنلاین دستگاه ویندوزی خود بپردازند.

این پنج ستون عبارتند از:

۱. محافظت در برابر ویروس‌ها و تهدیدات که با نرم‌افزارهای طرف سوم AV سازگاری دارد.

۲. عملکرد و سلامت دستگاه که نمایی ساده از تازه‌ترین به‌روزرسانی‌های ویندوز، درایورها، عمر باتری و 
ظرفیت فضای ذخیره‌ای در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

۳. دیوار آتشین و محافظت از شبکه

۴. کنترل برنامه‌ها و مرورگر و قابلیت تنظیم SmartScreen برای برنامه‌ها و مرورگرها و هشدار در مورد سایت‌های مخرب

۵. گزینه‌هایی برای والدین برای کنترل رفتارهای آنلاین فرزندان‌شان

منبع: رایورز