دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا در تلاش برای تهیه دستورالعملی است که بتواند ظرف 60 روز امنیت سایبری ایالات متحده را ارتقا دهد، امری که بیشتر به یک معجزه شباهت دارد.
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۹
کد خبر: ۲۴۰۵۷
به گزارش گرداب، دستورالعمل یاد شده که پیش نویس آن منتشر شده "تقویت قابلیت ها و امنیت سایبری ایالات متحده" نام دارد و تهیه آن نشانه‌ای از تلاش وی برای عمل به وعده های انتخاباتیش محسوب می شود.

در این متن ضمن مرور مختصر وضعیت امنیت سایبری ایالات متحده، اهدافی نیز بیان شده است. همچنین توصیه هایی برای ارتقای امنیت سیستم های امنیتی ملی و زیرساخت های حیاتی ایالات متحده در دستورالعمل یاد شده وجود خواهد داشت.

توصیه های یاد شده باید ظرف 60 روز اجرایی شوند و پس از آن باید فهرستی از دشمنان سایبری کلیدی ایالات متحده در اختیار رییس جمهور این کشور قرار بگیرد.

البته این اولین بار نیست که یک رییس جمهور آمریکا خواستار اجرای دستورالعملی در ارتباط با امنیت سایبری ظرف مدت 60 روز می شود. به دنبال هک شدن اداره مدیریت کارکنان دولت آمریکا در سال 2015، باراک اوباما رییس جمهور سابق این کشور خواستار ارتقای امنیت سیستم های مورد استفاده دولت فدرال شده بود.

دستورالعمل ترامپ نشان می دهد که وی قصد دارد شرکت های خصوصی در این کشور را برای ارتقای امنیت سایبریشان و همچنین استفاده از زیرساخت های مناسب تر تحت فشار قرار دهد و احتمالا واکنش های تندتری در صورت افزایش حملات سایبری علیه آمریکا نشان خواهد داد.

برچسب اخبار:
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد