سهم ایران از ترافیک دیتای موبایل در دنیا

سهم ایران از ترافیک دیتای موبایل در دنیا
تاریخ انتشار : ۱۱ بهمن ۱۳۹۵

مدیرعامل اپراتور همراه اول گفت: سهم ایران از ترافیک دیتای موبایل ۱۵ درصد دنیا است.

 به گزارش گرداب، وحید صدوقی امروز در مراسم رونمایی از پروژه های همراه اول گفت: ۱.۸ درصد جمعیت کاربران موبایل در دنیا ایرانی هستند.

وی با اشاره به اینکه میزان ترافیک دیتای موبایل در دنیا طی یک سال ۴۰۰ هزار پتابایت برآورد می شود، خاطرنشان کرد: سهم ایران از ترافیک دیتای موبایل ۱۵ درصد دنیا است و ۶۰۰ پتابایت برآورد شده است.

صدوقی ادامه داد: این در حالی است که با توجه به سهم یک درصدی ایران از جمعیت جهان، سهم ترافیک دیتای موبایل از سوی ایران باید به ۱۷ برابر وضعیت کنونی برسد.

مدیرعامل همراه اول با بیان اینکه باید حجم ترافیک دیتای موبایل توسط ۳ اپراتور موبایل ایران از ۶۰۰ پتابایت به ۱۰ هزار پتابایت برسد، خاطرنشان کرد: هم اکنون رتبه ایران در سرعت نسل چهارم اینترنت موبایل ۷۱ است و متوسط سرعت اینترنت نسل چهارم موبایل ۱۲ مگابیت برآورد می شود.

وی تاکید کرد: در صورت حمایت وزارت ارتباطات، اپراتورهای موبایل متعهد می شوند که از نظر سرعت اینترنت نسل چهارم به جایگاه ۱۰ رتبه اول دنیا در این فناوری دست پیدا کنند.

در این مراسم با حضور روسای دانشگاه های شریف، شهید بهشتی، صنعتی اصفهان و دانشگاه شیراز قرارداد مشارکت برای تاسیس ۴ شرکت دانش بنیان برای شتابدهی به ایده های نوآورانه منعقد شد.