افزوده شدن تنظیمات جدید حریم شخصی به ویندوز 10

افزوده شدن تنظیمات جدید حریم شخصی به ویندوز 10
تاریخ انتشار : ۱۲ بهمن ۱۳۹۵

مایکروسافت به روزرسانی جدیدی برای سیستم عامل ویندوز 10 انجام داده است که اکنون به طور محدود در دسترس است و از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به ارتقای تنظیمات بخش حریم شخصی آن اشاره کرد.

به گزارش گرداب، مایکروسافت قبلا اعلام کرده بود که حالت خاصی را برای اجرای بازی های ویدئویی با کیفیت و سرعت بهتر به ویندوز 10 اضافه می کند که در آینده نزدیک در دسترس کاربران قرار می گیرد. اما به روزرسانی تنظیمات حریم شخصی این سیستم عامل کمتر خبری شده بود.

این نسخه موسوم به بیلد 15019 که در 27 ژانویه عرضه شده، از نظر قابلیت های ارتباط با شبکه های بی سیم وای – فای نیز ارتقا یافته تا کاربران بهتر بتوانند شبکه های وای – فای در دسترس را شناسایی کرده و به آنها متصل شوند.

علاوه بر این امکانات موجود در بخش تنظیمات Game bar، GameDVR، Game Mode هم بیشتر شده است. در نسخه تازه مرورگر Edge هم به روز شده تا بتواند از مطالعه محتوای کتب الکترونیک پشتیبانی کند. پیش از این پشتیبانی مذکور در سطح محدودی موجود بود. باز کردن فایل های EPUB ذخیره نشده در مرورگر Edge هم از این پس ممکن است.

تحول دیگر ارتقای قابلیت blue light است که از آن می توان برای کنترل و ارتقای تنظیمات نمایشگر به گونه ای استفاده کرد که آسیب کمتری به چشم و بدن انسان برساند. هنوز مشخص نیست به روزرسانی جدید چه زمانی در دسترس عموم قرار می گیرد.