هک درب اتاق‌های مسافران

هک درب اتاق‌های مسافران
تاریخ انتشار : ۱۲ بهمن ۱۳۹۵

شیرین‌کاری تازه هکرها در اتریش و حبس کردن مسافران در اتاق‌های قفل‌شده که باعث نگرانی مسافران شده است.

به گزارش گرداب، هکرها در تازه‌ترین اقدام خود با هک کردن قفل‌های هوشمند درب هتلی در اتریش مسافران را در آن‌ها گرفتار کرده و با ارسال ایمیل برای مدیریت این هتل از آن‌ها باج‌خواهی کردند.
این حادثه در هتل آلفین در کشور اتریش رخ داد و باعث ترس و نگرانی و وقوع مشکلاتی  برای ساکنان این هتل شد.

هکرها با نفوذ به سیستم کلید الکترونیک هتل یادشده آن را خنثی کرده و سپس با استفاده از سیستم رایانه‌های ابداعی خود درب‌های هتل یادشده را از راه دور قفل کردند و باعث شدند مهمانان تازه از راه رسید ه چندساعتی در لابی هتل معطل بمانند و دیگر مسافران هم نتوانند از اتاق‌های خود خارج شوند.

هکرها سپس با ارسال ایمیل برای مدیریت این هتل نوشتند: صبح‌بخیر. شما برای حل این مشکل باید 1800 دلار باج بدهید. در این ایمیل هشدار داده‌شده بود که در صورت عدم پرداخت این مبلغ در ظرف 24 ساعت باج درخواستی دو برابر خواهد شد.

این اتفاق در طول تاریخ 111 ساله فعالیت این هتل بی‌سابقه بود و با توجه به شهرت هتل مذکور و دریافت 530 دلار در شب برای اقامت بابت هر سوئیت به حسن شهرت آن به‌شدت لطمه زده است. مشکل یادشده بعد از چند ساعت با همکاری متخصصان امنیتی حل شد. اما وقوع چنین مشکلی نشانگر خطرات استفاده از نرم‌افزارهای فاقد امنیت لازم در هتل‌هاست.

براساس بررسی‌های وزارت دادگستری آمریکا حملات هکری با استفاده از باج افزارها در سال 2016 نسبت به سال قبل از آن چهار برابر شده و هرروز به‌طور متوسط 4000 دلار خسارت وارد می‌کند. متوسط خسارات ناشی از این حملات برای هر قربانی نیز از 24 میلیون دلار در سال 2015 به 209 میلیون دلار در سال 2016 افزایش‌یافته است.