Gerdab.IR | گرداب

۲۰۱۷، سال حمله هکرها به اینترنت اشیا

تاریخ انتشار : ۱۳ بهمن ۱۳۹۵

شرکت بیت‌دیفندر (BitDefender) که در حوزه تولید نرم‌افزارهای امنیتی فعال است، سال ۲۰۱۷ را سالی پرخطر برای اینترنت اشیا (IoT) می‌داند و معتقد است امسال حملات هکرها به تجهیزات IoT بیش از گذشته خواهد بود.

به گزارش گرداب ،شرکت بیت‌دیفندر (BitDefender) که در حوزه تولید نرم‌افزارهای امنیتی فعال است، سال ۲۰۱۷ را سالی پرخطر برای اینترنت اشیا (IoT) می‌داند و معتقد است امسال حملات هکرها به تجهیزات IoT بیش از گذشته خواهد بود. بات‌نت میرای (Mirai) که برای انجام حملات DDoS طراحی شده و می‌تواند در عرض چند ثانیه به دوربین‌های امنیتی نفوذ کند، نمونه‌ای از این حملات است.Mirai می‌تواند دردسرهای فراوانی برای دستگاه‌های IoT به بار آورد و البته محققان آن را فقط «نوک کوه یخ» به شمار می‌آورند. کاتالین کوزوی (Catalin Cosoi) مدیر استراتژی‌های امنیتی بخش امنیت سایبری شرکت بیت‌دیفندر، با اشاره به اینکه در حال حاضر روند حملات سایبری به سمت ساده‌تر شدن است، گفت در سال‌های گذشته ما شاهد تهدیدات بسیار پیشرفته‌ای بودیم ولی امروزه هکرها به سراغ تکنیک‌های پیش پا افتاده‌ای همچنان استفاده از کرم‌های ساده برای انجام حملات لغت‌نامه‌ای (Dictionary Attack) جهت دسترسی به شبکه‌های اینترانت رفته‌اند. 

به گزارش گرداب، وی می‌گوید این موضوع از یکسو بیانگر فقدان راهکارهای تامین امنیت در این شبکه‌هاست و از سوی دیگر از ورود مجرمان آماتور به این حوزه خبر می‌دهد. در یک نظرسنجی، ۴۲ درصد افراد اذعان داشتند به علت کمبود وقت، کاری به این تنظیمات ندارند. وی با اشاره به روند رو به گسترش خطر باج‌افزارها، گفت احتمالا طراحان این نوع بدافزارها، در سال ۲۰۱۷ با جدیت بیشتری به کار خود ادامه خواهند داد.