شکایت سازمان فدرال آمریکا از دی‌لینک

شکایت سازمان فدرال آمریکا از دی‌لینک
تاریخ انتشار : ۱۴ بهمن ۱۳۹۵

سازمان فدرال مدعی شده است که سیستم‌های این شرکت فاقد امنیت کافی برای پیشگیری از سو استفاده‌های احتمالی هستند.

به گزارش گرداب، به‌تازگی سازمان فدرال تنظیم مقررات ارتباطات در ایالات‌متحده(FCC) اقدام به شکایت از شرکت مشهور تولید سخت‌افزارهای شبکه یعنی دی‌لینک کرده و مدعی شده است که تعدادی از سیستم‌های این شرکت فاقد امنیت کافی برای پیشگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی هستند.
سازمان ارتباطات فدرال در ایالات‌متحده به‌تازگی در اقدامی جالب، به دفاع از حقوق امنیتی کاربران شبکه در آمریکا پرداخته است که در نوع خود امیدوارکننده به شمار می‌رود. 

این سازمان که نهاد اصلی مقررات گذاری و نظارت در امور ارتباطات است، با ارائه شکایتی از شرکت تایوانی دی‌لینک اعلام کرده است که برخی از محصولات این شرکت فاقد توانایی لازم برای ارائه خدمات امنیتی مناسب هستند.

مطابق گزارش مزبور، در بیانیه این سازمان اعلام‌شده است که برخی از محصولات شرکت دی‌لینک نتوانسته‌اند تا به پیشگیری از رخنه‌های موجود رسیدگی نمایند،‌ این در حالی است که به ادعای این نهاد، برخی از این رخنه‌ها کاملاً شناخته‌شده‌اند به‌گونه‌ای که به‌سادگی می‌توان از آن‌ها پیشگیری کرد.

براساس اطلاعات منتشرشده از سوی سازمان مذکور، ازجمله نقایص این محصولات این است که با استفاده از روش‌هایی بسیار ساده می‌توان سیستم‌هایی مانند دوربین‌های آی‌پی و روترهای شرکت دی‌لینک را موردحمله قرارداد.

در اثر این آسیب‌پذیری خطرناک، این امر می‌تواند موجب شود تا مشتریان به وب‌سایت‌های جعلی انتقال‌یافته و با کلاه‌برداری اینترنتی روبرو شوند. نحوه عملکرد این نوع حملات بر پایه استفاده از حافظه کش موجود بر روی دستگاه‌هایی مانند روترهای دی‌لینک است.

شایان‌ذکر است که این سازمان پیش‌ازاین پرونده‌هایی مشابه را بر ضد شرکت‌هایی مانند ایسوس و تورنس تشکیل داده است و به نظر می‌رسد که این سازمان برای امن سازی محیط وب جدی‌تر از همیشه است.

منبع: ایتنا