سردار غیب پرور؛

نفرین بر کسانی که به آمریکا لبخند می‌زنند

نفرین بر کسانی که به آمریکا لبخند می‌زنند
تاریخ انتشار : ۱۷ بهمن ۱۳۹۵

رئیس سازمان بسیج گفت: لازم نیست برخی احساساتی شوند که چرا رئیس جمهوری «تازه به دوران رسیده» آمریکا ما را به آن کشور راه نمی‌دهد و روادید نمی‌دهد. کجای این کار جای تعجب دارد؟


به گزارش گرداب، سردار غلامحسین غیب پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین طی سخنانی در همایش فرماندهان بسیج کارکنان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در تالار فردوسی دانشگاه تهران با اشاره به ایام دهه مبارکه فجر اظهار داشت: انقلاب اسلامی، متوجه کردن انسان به سمت توحید و خداباوری بود و کار و هنر امام(ره) این است که نوع بشر را با خدا آشتی داد.

غیب‌پرور ادامه داد: در قرن های گذشته کلی هزینه کردن که به مردم بگویند دین خدا توان حکومت و اداره جامعه را ندارد و تفکر لیبرالی بخوبی می‌تواند این کار را انجام دهد و برای همین دین باید به مسجد و کلیسا برود.

وی گفت: در زمان شاه مسئولین می‌گفتند مردم ما حتی یک لوله نمی‌توانند بسازند و این تبدیل به یک باور شده بود.

رئیس سازمان بسیج خاطرنشان کرد: علی‌رغم اینکه مردم ما مسلمان بودند ولی اسلام در جامعه اجرا نمی‌شد و از طرفی شاهد حضور مستشاران امریکایی با تمام اختیارات در ایران بودیم به طوری که شاه برای عوض کردن رییس همین دانشگاه تهران اول از سفیر امریکا اجازه می‌گرفت.

غیب‌پرور با بیان اینکه انقلاب اسلامی روی‌آوری بشر امروز به سمت دین بود، افزود: این سرمایه کمی نیست و دشمن این را متوجه شد و از همان روز اول بنای مخالفت گذاشت؛ یا تهدید کردند یا تطمیع و یا تحقیر.

غیب‌پرور تصریح کرد: وقتی از این راه ها به نتیجه نرسیدند، جنگ تحمیلی 8 ساله را علیه انقلاب اسلامی به راه انداختند.

وی با یادآوری جنایت دشمن در طول آن 8 سال گفت: آیا امروز ما حق داریم به امریکا لبخند بزنیم؟ اف و نفرین بر کسانی که این اقدامات امریکا را دیده اند و حال لبخند می‌زنند.

رئیس سازمان بسیج ادامه داد: امروز برخی ها یادشان رفته دشمن در آن 8 سال با ما چه کرد. هنوز استخوان های بچه های ما را می‌آورند و پیکر برخی از رزمندگان هنوز هم پیدا نشده است.

غیب‌پرور با بیان اینکه دشمنی های امریکا با ایران به هیچ‌وجه کم نشده است، گفت: لازم نیست برخی احساساتی شوند که چرا رییس جمهور تازه به دوران رسیده آمریکا ما را به آن کشور راه نمی‌دهد و ویزا نمی‌دهد. کجای این جای تعجب دارد؟ کدام رییس جمهور امریکا با ایران خوب بوده است؟ اینها اصلا مهم نیست.

وی با تاکید بر اینکه آینده از آن انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: باید گوش‌هایمان را تیز و چشم‌هایمان را باز کنیم و خوب را از بد تشخیص دهیم و فریب مال دنیا را نخوریم.

رئیس سازمان بسیج اضافه کرد: کشور ما امروز نیازمند اتحاد و انسجام است که البته این اتحاد حول محور رهبری وجود دارد اما خیلی ها می‌خواهند به مملکت خدشه وارد کنند.

غیب‌پرور در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اقتصاد ما مریض است. چقد آقا باید فریاد بزنند؟ چرا این موضوع درست نمی‌شود آن هم درحالیکه کشور ما مملو از منابع است و این معظضلات هم حل شدنی است اما باید بدانیم که علاجی نیست مگر اینکه با روحیه بسیجی عمل کنیم.

وی ادامه داد: بسیجی یعنی کانون امیدبخشی به مردم و گره گشایی از کار ملت نه امنیتی و ژست نظامی گرفتن.

رئیس سازمان بسیج اضافه کرد: انقلابی‌گری یعنی همه چیز را با فرمول‌های خشک دیپلماتیک نبینیم و با انعطاف و روحیه انقلابی و بسیجی به کارها بپردازیم.

غیب‌پرور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شهادت جمعی از آتش نشانان در حادثه ساختمان پلاسکو گفت: قضیه جانفشانی آتش نشانان حادثه تلخی بود اما خدا جلوه ای را نشان داد و ما روح ایثار و فداکاری را دیدیم و انسجام ملی اتفاق افتاد. چه کسی میتوانست این جمعیت را به خیابان بکشاند؟

وی گفت: امروز خط ایثار فرزندان ما از حلب و دمشق تا پلاسکو تهران ادامه دارد و این خط، خط دفاع از اسلام است.

رئیس سازمان بسیج با اشاره به درخواست تعداد زیادی از جوانان برای اعزام جهت دفاع از حرم گفت: معجزه پشت معجزه اتفاق افتاده است. طرف دعوا می‌کند که چرا من را اعزام نمی‌کنید؟ وقتی پرس و جو کردیم گفتند تک پسر است و پدرش طلا فروش در شمال تهران است. از این افراد ما داریم تا کشانی که از قرچک ورامین در شناسنامه‌اش دست می‌برد تا متوجه نشویم 3 فرزند دارد و اوضاع اقتصادی‌اش بسیار بدی است. اینها پای انقلاب امام ایستاده اند.

غیب‌پرور گفت: شاید فکر کنید در تاریخ یک ام وهب وجود دارد اما دومین امب وهب در شهریار تکرار شد که جمجه شهید عباس آبشاری را بعد از 6 ماه آوردند و مادرش جمجه را نپذیرفت.

وی در پایان گفت: ما حق نداریم از ارزش های امام و رهبری و انقلاب کوتاه بیاییم چراکه دشمن به اندازه سر سوزنی از دشمنی اش با ما کم نکرده است.