Gerdab.IR | گرداب

وزیر ارتباطات:

فاز سوم شبکه ملی اطلاعات بهار ۹۶ افتتاح می شود

تاریخ انتشار : ۱۹ بهمن ۱۳۹۵

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از افتتاح فاز سوم شبکه ملی اطلاعات در بهار۹۶ خبر داد و گفت: دولت یازدهم این پروژه ملی و مهم را پیش از اتمام دولت افتتاح خواهد کرد.

به گزارش گرداب، محمود واعظی صبح سه شنبه در جلسه شورای اداری شاهرود به میزبانی فرمانداری ویژه این شهرستان ضمن اشاره به فازهای اول و دوم پروژه ملی شبکه تبادل اطلاعات و ارتباطات، ابراز داشت: در هفته دولت سال۹۵ فاز نخست شبکه ملی اطلاعات موسوم به آغاز عملیات شبکه ارتباطات سطح کشور با اهتمام دولت و با هدف اجرای دولت الکترونیک به بهره برداری رسید.

وی همچنین با بیان اینکه به دنبال کامل کردن این شبکه کشوری هستیم، تصریح کرد: اما موضوع اصلی و قابل توجه در این بین افتتاح فاز دوم این پروژه موسوم به رشد شبکه ملی اطلاعات بود که در دو روز گذشته و همزمان با دهه فجر به بهره برداری رسید.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: بهره برداری از فاز دوم این طرح ملی را می توان دوران گذار کشور از سوی تبادل اطلاعات سنتی به مدرن نامید و از این لحاظ پروژه شبکه ارتباطات ملی اهمیت ویژه ای دارد.

واعظی با بیان اینکه شبکه ملی اطلاعات در ابعاد مختلف مورد ارزیابی قرار گرفته است، گفت: امیدواریم تا چند ماه آینده و تا پیش از پایان کار دولت، فاز سوم این پروژه ملی تحت عنوان بلوغ شبکه ملی اطلاعات را به بهره برداری برسانیم.

وی با بیان اینکه سمنان بعد از تهران در زمینه زیرساختی و آی.سی.تی دارای رتبه دوم است، افزود: شبکه انتقال در استان چهار برابر شد و پهنای باند از هشت گیگ به ۵۰گیگ افزایش پیدا کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: شبکه تبادل اطلاعات استان سمنان از ۵.۲ به ۲۳.۴ ارتقا پیدا کرد و مشترکان اینترنت ۵.۵ برابر شده است که در مجموع در تلاشیم تا زمینه زیرساخت های توسعه را این استان به نحو مطلوب فراهم کنیم.

واعظی با بیان اینکه شبکه انتقال شاهرود نیز چهار برابر شده است، ابراز داشت: همه روستاهای شهرستان شاهرود دارای ارتباط هستند و ۱۰۸روستا به اینترنت متصل شد که تا پایان دولت امیدواریم این روند ادامه داشته باشد.

وی ادامه داد: در سفر به استان سمنان ۲۵میلیارد تومان پروژه های مختلف به بهره برداری می رسد که چهار شهربرای نسل سوم و یک شهر برای نسل چهارم افتتاح خواهد شد که امیدواریم تا شهریور سال آینده همه شهرستان های استان سمنان دارای نسل سوم تلفن همراه باشند.

عضو کابینه یازدهم با بیان اینکه دولت با همه محدودیت ها با وجود تحریم ها و شرایط اقتصادی نا مناسب، همواره با تکیه بر شعار توسعه تلاش کرد تا اقتصاد رونق داشته باشد، افزود: امروز با رهنمودهای مقام معظم رهبری مردم قدر برجام را بیشتر می دانند و اگر در عرصه بین المللی دارای توفیق هستیم متعلق به مردم است.