Gerdab.IR | گرداب

تشکیل پرونده تروریستی برای فعالان ضد جنگ آمريكايي

تاریخ انتشار : ۱۸ مهر ۱۳۸۹

اف‌بي‌آي تنها به دليل اعتراض، پرونده‌اي تروريستي عيله مخالفان ضد جنگ آمريكايي تشكيل داده در حاليکه اين افراد چيزي جز اعتراضات ضد جنگ و ضد دولتي را در كارنامه خود ندارند.

فعالان ضد جنگ كه اخيراً توسط اف‌بي‌آي مورد حمله قرار گرفته بودند، با عدم حضور در دادگاه‌هاي آمريكا، سيستم قضايي اين کشور را ناقص حقوق‌ بشر و دارنده سابقه‌هاي طولاني در اعدام بي‌گناهان و بيماران ذهني اعلام کردند.

به گزارش گرداب به نقل از خبرگزاري اسلام تايمز، پليس اف‌بي‌آي عليه اين فعالان به دادگاه آمريكا شكايت كرده‌ است ولي آنها حاضر به حضور در اين دادگاه نشده و تصريح كردند كه نمي‌توان به هيئت منصفه چنين دادگاه‌هايي كه جيره‌خوار دولت آمريكا هستند، اعتماد كرد.

بر اساس اين گزارش، آنها با عدم حضور در محضر دادگاه، با 18 ماه حبس مواجه خواهند شد.

اف‌بي‌آي تنها به دليل اعتراض، پرونده‌اي تروريستي علیه مخالفان ضد جنگ آمريكايي تشكيل داده در حاليکه اين افراد چيزي جز اعتراضات ضد‌جنگ و ضد‌دولتي را در كارنامه خود ندارند.

بر اساس اين گزارش، سيستم قضايي آمريكا سابقه طولاني مدتي در اعدام افراد بي‌گناه و ناتوان ذهني و محبوس كردن فعالان به دليل اعتراض به سياست‌هاي دولتي دارد.

بر اساس آخرين آمار هم‌اكنون سه ميليون و 300 هزار نفر در زندان‌هاي آمريكا به سر مي‌برند و اين كشور بالاترين شمار زندانيان جهان را دارد.

گفتني است در دادگاه‌هاي آمريكايي، هيئت منصفه تنها نقش بيننده را بازي مي‌كند و كارشناسان آنها را نمونه‌گيري از تناقض گويي‌هاي آمريكا در خصوص دموكراسي مي‌دانند.

منبع: باشگاه خبرنگاران