معاون وزیر ارتباطات از افزایش شمار مشترکان موبایل باندپهن به ۴۰ میلیون مشترک و کاهش نرخ مهاجرت نخبگان از کشور با راه اندازی شبکه ملی اطلاعات خبر داد.
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۳
کد خبر: ۲۴۶۰۹
به گزارش گرداب، حمدجواد آذری جهرمی مهمترین استراتژی دولت در توسعه زیرساختهای ارتباطی از جمله شبکه ملی اطلاعات را زمینه سازی برای ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات عنوان کرد و گفت : سیاست های وزارت ارتباطات در این بخش تولید سرویس و ایجاد کسب و کارهای موفق را به همراه دارد .

وی با اشاره به سیاست های وزارت ارتباطات در راستای توسعه زیرساختهای ارتباطی برای حمایت از کسب و کارهای آنلاین افزود : سیاست های دولت در این زمینه کسب و کارهای موفقی را رقم زده و هم اکنون در برخی بخش ها شاهد سرمایه گذاری بخش خصوصی در بازارهای رقابتی هستیم.

آذری جهرمی با اشاره به لزوم بهره مند شدن برخی خدمات مانند موتور جستجوی بومی و ایمیل ملی بر بستر زیرساختهای ارتباطی در جهت توسعه منافع اقتصادی در کشور و ایجاد اشتغال گفت : تاکنون بالغ بر ۱۳۰ هزار شغل در این حوزه ایجاد شده و پیش بینی می شود سالانه ۱۰۰ هزار شغل در این بخش شکل گیرد.

معاون وزیر ارتباطات کاهش نرخ مهاجرت نخبگان و افزایش نرخ اشتغال و درآمدزایی را از دیگر تدابیر دولت در راستای توسعه شبکه ارتباطات زیرساخت و حوزه شبکه ملی اطلاعات عنوان کرد و گفت : در کنار گستردگی کسب و کارهای فضای مجازی ، مباحث فرهنگی وجود دارد و ما نباید اجازه دهیم حواشی ایجاد شده برای برخی مباحث فرهنگی مانند پیام رسانها ، شاخص ها و دستاوردهای توسعه ای و شبکه ملی اطلاعات در حوزه اقتصاد و اشتغال را تحت الشعاع قرار دهد.

مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت افزود:دولت نسبت به مسائل فرهنگی بی تفاوت نیست و ما معتقدیم که به واسطه توسعه شبکه های پیام رسان بومی ، می توان شاهد ایجاد فضای کسب و کار سالم بود.

معاون وزیر ارتباطات با اشاره به افزایش گرایش جوانان و دانشجویان به سمت استفاده از فناوری اطلاعات گفت : هم اکنون باایجاد مشاغل در این بخش عمده مهاجرت نخبگان کشور در بخش ICT محقق شده است و تعداد جوانان آماده ورود به بازار کار ، در این حوزه قابل توجه است .

وی با بیان اینکه در سند توسعه شبکه ملی اطلاعات ، دولت از طریق وضع مقررات اقدام به توسعه لایه دسترسی به خدمات آنلاین کرده است خاطر نشان ساخت : در این راستا بخش خصوصی و غیردولتی به سرمایه گذاری در این بخش ترغیب شده اند.

جهرمی با اشاره به سرمایه گذاری صورت گرفته در حوزه توسعه سطح  دسترسی اینترنت در کشور گفت : از ۳۰۰ هزار مشترک اینترنت موبایل در سال ۹۲ هم اکنون به بیش از ۴۰ میلیون مشترک موبایل باند پهن رسیده ایم و بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان توسط بخش خصوصی و ۵ هزار میلیارد تومان توسط دولت در بخش زیرساخت هزینه شده است.

نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد