خشم کاربران از نقص فنی گسترده خدمات مایکروسافت

خشم کاربران از نقص فنی گسترده خدمات مایکروسافت
تاریخ انتشار : ۱۹ اسفند ۱۳۹۵

مشکلات فنی مایکروسافت باعث شد تا میلیون‌ها کاربر خدمات ایکس باکس، اسکایپ، هات میل و اوت لوک نتوانند به حساب‌های کاربری خود دسترسی داشته باشند.

به گزارش گرداب، مشکل یاد شده یک ساعتی طول کشید  و در نتیجه آن کاربران قادر به ورود به حساب های خود نبوده و از آنها بیرون انداخته می شدند.

مشکل یاد شده برای تعداد زیادی از کاربران ایکس باکس، اسکایپ و اوت لوک به وجود آمد و این کاربران با هجوم به شبکه های اجتماعی به اعتراض پرداختند.

این کاربران می گفتند در زمان وارد کردن اسامی کاربری و کلمه عبور با پیام چنین حساب کاربری وجود ندارد، مواجه می شدند. مشکل یاد شده محدود به آمریکا نبوده و بسیاری از کشورهای جهان را در برمی گرفت.

مایکروسافت وجود این مشکل در حساب های کاربری Office 365، OneDrive، Xbox Live، Skype، Outlook.com و  Windows Storeو دیگر برنامه ها و خدمات وابسته به خود را تایید کرده است. نقص فنی یاد شده سرانجام در ساعت 9:30 دقیقه بامداد به وقت محلی برطرف شد. این شرکت از ارائه هرگونه جزییات در مورد علت وقع نقص یاد شده خودداری کرده است. هفته گذشته کاربران حساب های گوگل و به خصوص جیمیل هم با مشکل مشابهی مواجه شده بودند.