آیت‌الله علم الهدی؛

به‌جای تهیه شبکه‌های اجتماعی داخلی به روستاها اینترنت می‌برند

به‌جای تهیه شبکه‌های اجتماعی داخلی به روستاها اینترنت می‌برند
تاریخ انتشار : ۲۱ اسفند ۱۳۹۵

امام جمعه مشهد با اشاره به وعده راه اندازی فیلترینگ هوشمند، خاطرنشان کرد: بیش از یکسال است وعده فیلترینگ هوشمند داده شده اما به دنبال آن نرفته‌اند.

به گزارش گرداب، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در خطبه‌های نماز جمعه مشهد مقدس که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار داشت: گناهانی که از ما سر می‌زند دو نوع است.

وی افزود: نوع اول لغزش‌هایی است که در عین دوستی خدا و خداباوری از ما سر می‌زند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: انسان با همه خدا باوری‌اش و همه خدا دوستی‌اش اما در چنگال غرایض، نفسانیات، حوادث و موقعیت‌های خاص زندگی است که گاهی از اوقات باعث می‌شود انسان غفلت کند و در رسیدن به یک نقطه از گناه، فراموش کند که این گناه است و فراموش کند در محضر پروردگار است و خداوند او را می‌بیند و علی رغم اینکه خدادوست است، گناه از او سر بزند، که از آن به عنوان لغزش یاد می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: نوع دوم گناه این است که اصلاً خدا را باور ندارد یا فوران حب مقام و مال و ثروت اندوزی و قدرت‌یابی‌اش آنقدر بالا می‌گیرد که به‌عنوان موضع‌گیری در مقابل خداوند عمل می‌کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری دومین اجلاس دوره پنجم ملجس خبرگان رهبری گفت: اجلاس خبرگان در واقع بیعت مجدد با ولایت و رهبر در تداوم شرایط رهبری وصیانت از جایگاه ایشان است.

علم‌الهدی تأکید کرد: این اجلاس در واقع یک مانور برای این است که به دشمن نشان دهیم در هیچ شرایط و حادثه‌ای دچار کشور دچار مشکل فقدان رهبر نخواهد شد.

وی افزود: اجلاس امسال مجلس خبرگان رهبری از اهمیت بالاتری برخوردار بود و علت آن هم حضور مجتهدان عالم، مجتهد و با سوادی است که از روشن‌بینی و بصیرت بالایی برخوردار هستند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه اقتصاد مردم و زندگی روزمره از دغدغه‌های اصلی نمایندگان خبرگان بود، تصریح کرد: متأسفانه شاهدیم که هر سال شب عید قدرت خرید مردم کاهش پیدا می‌کند و مردم از وضعیت حداقلی نیز برخوردار نیستند و در این آغاز سال جدید در برابر زن و فرزند خود احساس سرافکندگی می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه باید تا حدی خود مردم برای برطرف کردن این مشکل همت کنند، گفت: هفته احسان فرصت خوبی است تا کسانی که از وضعیت مناسبقی برخوردار هستند کمک کنند تا شب عید بهتری برای مستضعفان فراهم شود.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با بیان اینکه دغدغه بعدی خبرگان نسبت به فضای مجازی بود، گفت: توسعه فساد در فضای مجازی به حدی است که وقتی می‌خواهیم مشکل فرهنگی در بخش‌های دیگر کشور را حل کنیم، مستأصل می‌شویم.

وی افزود: نمی‌شود فضای مجازی را در جامعه رها کنیم زیرا در کشورهایی که با فیلتر کردن شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی مخالفت شد امروز به فسادی رسیده‌اند که همه چیز را می‌سوزاند.

امام جمعه مشهد با اشاره به وعده راه اندازی فیلترینگ هوشمند، خاطرنشان کرد: بیش از یکسال است وعده فیلترینگ هوشمند داده شده اما به دنبال آن نرفته‌اند.

وی تأکید کرد: باید با همت و تلاش استعدادهای درخشانی که در حوزه فناوری اطلاعات در کشور وجود دارد با مشکلاتی که در فضای مجازی وجود دارد، بجنگیم.

علم‌الهدی با اشاره به اینکه بیانات رهبر معظم انقلاب در این اجلاس خبرگان از همیشه جامع‌تر و دقیق‌تر بود، تصریح کرد: برخی تصور می‌کنند در بیانات رهبر انقلاب تکرار وجود دارد، مثلاً مسائلی که درباره اقتصاد مقاومتی و دشمنی استکبار مرتباً بیان می‌شود، تکراری است، اما در واقع اینگونه نیست.

وی افزود: هر موقع ایشان درباره استکبار و یا اقتصاد مقاومتی حرفی می‌زنند به نکته تازه‌ای اشاره می‌کنند که باید به آن توجه کنیم.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه نکته‌ای رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر با مجلس خبرگان درباره استکبار ستیزی فرمودند حاوی نکته بکری بود که دلیل دشمنی استکبار و آمریکا با ما، دشمنی با اسلامی است که ما در دنیا محقق کرده‌ایم.

وی ادامه داد: آن‌ها از اسلامی که مردم را از وابستگی به استکبار رها کند متنفر هستند، اما در قرآن آمده است که خداوند از کافران بر مؤمنان سلطه قرار نداده است و آنها با همین آیه دشمن هستند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه انقلاب ما بر مبنای این آیه قرآن با کفر می‌جنگد و آن‌ها با اسلامی که این آیه را نداشته باشد دشمن نیستند.

وی با اشاره به جنایات عربستان تأکید کرد: در عربستان سر انسان‌ها را قطع می‌کنند ولی با آن هیچ مشکلی ندارند و به آن‌ها سلاح و مشاوره نظامی هم می‌دهند.

وی در پایان گفت: انقلاب ما نتیجه اسلامی است که رهبر آن 15 سال ایستادگی کرد و مردم در راه آن جان، خون و جوان داده و می‌دهند و استکبار دشمن این اسلام است.