محمود واعظی مطرح کرد:

آمادگی وزارت ارتباطات برای برگزاری انتخابات در بستر اینترنت

آمادگی وزارت ارتباطات برای برگزاری انتخابات در بستر اینترنت
تاریخ انتشار : ۲۶ اسفند ۱۳۹۵

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با هماهنگی های به وجود آمده، هر آنچه وزارت کشور و شورای نگهبان تصمیم بگیرند این آمادگی از نظر شبکه زیرساخت کشور برای برگزاری انتخابات وجود دارد.

به گزارش گرداب، محمود واعظی در حاشیه آخرین جلسه هیئت دولت در سال 95 درباره امنیت برگزاری انتخابات در بستر اینترنت افزود: خوشبختانه انتخابات این دوره را زمانی برگزار می کنیم که شبکه ملی اطلاعات راه اندازی شده است. 
 
وی تصریح کرد: در بستر شبکه ملی اطلاعات امنیت ما حفظ است، «ارتباط با اینترنت بین الملل» می تواند کاملاً قطع باشد و همه آنچه در داخل کشور در شبکه اتفاق می افتد تحت اشراف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار دارد.
 
واعظی گفت: فکر می کنم از نظر امنیت مشکلی نباید داشته باشیم، از نظر دسترسی هم با توجه به اینکه توسعه در روستاها و شهرهای کوچک و مناطق مرزی را در یک سال گذشته افزایش داده ایم در این موضوع نیز مشکلی وجود ندارد.
 
وی ادامه داد: هماهنگی هایی نیز بین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با وزارتخانه های کشور و اطلاعات و دستگاه های دیگر بوجود آمده و جلسات منظمی هم در وزارت کشور تشکیل شده است و نمایندگان ما نیز در این جلسات حضور دارند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با هماهنگی های بوجود آمده، هر آنچه که وزارت کشور و شورای نگهبان تصمیم بگیرند این آمادگی از نظر شبکه زیرساخت کشور برای برگزاری انتخابات وجود دارد.
 
واعظی در ادامه به سیاست دولت درباره کاهش قیمت اینترنت اشاره کرد افزود: سیاست دولت همواره بر این بوده است که قیمت اینترنت کاهش پیدا کند و در سه سال و نیم گذشته چندین بار قیمت اینترنت کاهش پیدا کرده است که آخرین بار آن دو سه ماه قبل بود.
 
وی تصریح کرد: با افزایش تعرفه اینترنت و خدمات مخابراتی به هر نحو مخالف هستیم.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پیشنهادی مبنی بر این بود که کمیسیون تلفیق بودجه مجلس ارائه کرد تا قیمت تعرفه اینترنت گران شود و درآمد حاصل از این محل به بخش های دیگری اختصاص پیدا کند ولی وزارتخانه ما و سازمان برنامه و بودجه مخالفت کرد.
 
وی ادامه داد: متأسفانه در خبرها گفتند دولت بنا داشت تعرفه اینترنت را گران کند و مجلس مخالفت کرد در حالی که کمیسیون تلفیق مجلس می خواست گران کند و صحن مجلس با آن مخالفت کرد و ما از مجلس تشکر می کنیم که با ما همکاری کرد.