محمود واعظی مطرح کرد:
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با هماهنگی های به وجود آمده، هر آنچه وزارت کشور و شورای نگهبان تصمیم بگیرند این آمادگی از نظر شبکه زیرساخت کشور برای برگزاری انتخابات وجود دارد.
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۶
کد خبر: ۲۴۷۷۵
به گزارش گرداب، محمود واعظی در حاشیه آخرین جلسه هیئت دولت در سال 95 درباره امنیت برگزاری انتخابات در بستر اینترنت افزود: خوشبختانه انتخابات این دوره را زمانی برگزار می کنیم که شبکه ملی اطلاعات راه اندازی شده است. 
 
وی تصریح کرد: در بستر شبکه ملی اطلاعات امنیت ما حفظ است، «ارتباط با اینترنت بین الملل» می تواند کاملاً قطع باشد و همه آنچه در داخل کشور در شبکه اتفاق می افتد تحت اشراف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار دارد.
 
واعظی گفت: فکر می کنم از نظر امنیت مشکلی نباید داشته باشیم، از نظر دسترسی هم با توجه به اینکه توسعه در روستاها و شهرهای کوچک و مناطق مرزی را در یک سال گذشته افزایش داده ایم در این موضوع نیز مشکلی وجود ندارد.
 
وی ادامه داد: هماهنگی هایی نیز بین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با وزارتخانه های کشور و اطلاعات و دستگاه های دیگر بوجود آمده و جلسات منظمی هم در وزارت کشور تشکیل شده است و نمایندگان ما نیز در این جلسات حضور دارند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با هماهنگی های بوجود آمده، هر آنچه که وزارت کشور و شورای نگهبان تصمیم بگیرند این آمادگی از نظر شبکه زیرساخت کشور برای برگزاری انتخابات وجود دارد.
 
واعظی در ادامه به سیاست دولت درباره کاهش قیمت اینترنت اشاره کرد افزود: سیاست دولت همواره بر این بوده است که قیمت اینترنت کاهش پیدا کند و در سه سال و نیم گذشته چندین بار قیمت اینترنت کاهش پیدا کرده است که آخرین بار آن دو سه ماه قبل بود.
 
وی تصریح کرد: با افزایش تعرفه اینترنت و خدمات مخابراتی به هر نحو مخالف هستیم.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پیشنهادی مبنی بر این بود که کمیسیون تلفیق بودجه مجلس ارائه کرد تا قیمت تعرفه اینترنت گران شود و درآمد حاصل از این محل به بخش های دیگری اختصاص پیدا کند ولی وزارتخانه ما و سازمان برنامه و بودجه مخالفت کرد.
 
وی ادامه داد: متأسفانه در خبرها گفتند دولت بنا داشت تعرفه اینترنت را گران کند و مجلس مخالفت کرد در حالی که کمیسیون تلفیق مجلس می خواست گران کند و صحن مجلس با آن مخالفت کرد و ما از مجلس تشکر می کنیم که با ما همکاری کرد.

نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد