تبلیغ داعش در یوتیوب!

تبلیغ داعش در یوتیوب!
تاریخ انتشار : ۰۸ فروردين ۱۳۹۶

گروه تروریستی داعش پس از حمله اخیر یک بریتانیایی به عابران در مقابل پارلمان انگلیس، از پایگاه یوتیوب برای جذب عناصر جدید استفاده می کند.

به گزارش گرداب،  روزنامه تایمز لندن روز دوشنبه با انتشار گزارشی نوشت: گروه تروریستی داعش پس از حمله اخیر یک بریتانیایی به عابران در مقابل پارلمان انگلیس، از پایگاه یوتیوب برای جذب عناصر جدید استفاده می کند.

در گزارش تایمز آمده است: داعش با هدف بهره برداری از حمله تروریستی هفته گذشته در لندن، دهها ویدیوی خشونت آمیز منتشر کرده است.
این گزارش می افزاید: با وجود اینکه ویدئوهای مذکور با عناوینی مرتبط با داعش در یوتیوب منتشر شده اند اما گوگل به عنوان مالک این پایگاه، در جلوگیری از انتشار این ویدیوها ناکام بوده است.

براساس این گزارش، شمار زیادی از ویدیوهای منتشر شده بر روی یوتیوب توسط بخش رسانه ای داعش و با تنظیمات و تکنولوژی عالی تهیه شده است، که بخش اعظم آن را عملیات قطع سر و صحنه های بسیار خشن با حضور کودکان تشکیل می دهد.
همچنین در ویدیویی که در یوتیوب منتشر شده است، مرگ تدریجی یک زندانی بر اثر شلیک به سرش به نمایش گذاشته می شود. همچنین در یک ویدئوی دیگر، عناصر گروه تروریستی داعش آوازی با این مفهوم را می خوانند: سرهایشان را با چاقوهای تیز قطع خواهیم کرد و خون قرمز و لذیذشان را خواهیم نوشید!

براساس گزارش تایمز، پس از افشای انتشار این ویدیوهای داعش بر روی یوتیوب، شرکت گوگل باید توضیح دهد که چرا این گروه تروریستی توانسته است به تریبونی برای تبلیغ فعالیت های تروریستی خود بر روی پایگاههای وابسته به این شرکت دست یابد.

منبع: جام نیوز