انتقاد مخترع وب از آمریکا و انگلیس

انتقاد مخترع وب از آمریکا و انگلیس
تاریخ انتشار : ۱۷ فروردين ۱۳۹۶

تیم برنرز لی مخترع وب از اقدامات دولت‌های انگلیس و آمریکا برای تضعیف رمزگذاری اینترنتی به شدت انتقاد کرد و این کار را ایده‌ای بد دانست.

به گزارش گرداب،  وی در این مورد به شبکه بی بی سی گفت:من می دانم که اگر قصد دارید تروریست ها را بیابید برای شکستن رمزگذاری های اینترنت بسیار وسوسه می شوید. اما اگر این رمزگذاری ها را بشکنید، دیگر افراد هم می توانند این کار را بکنند و چه بسا آنها بهتر از شما چنین کاری بکنند.

این اظهارات در شرایطی رخ می دهد که دولت انگلیس خواستار نفوذ به برنامه ها و ترافیک رمزگذاری اینترنتی شده و کنگره آمریکا هم به دنبال تصویب قوانینی جدید به منظور تسهیل جاسوسی سایبری است.

تیم برنرز لی از مصوبه دولت انگلیس در سال گذشته که به مقامات این کشور امکان می دهد داده های اینترنتی مربوط به کاربران را جمع آوری کنند و شرکت های فناوری را برای انتقال این اطلاعات تحت فشار قرار می دهد نیز به شدت انتقاد کرد.

تیم برنرز لی مصوبات جدید کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا برای لغو بی طرفی اینترنت در این کشور را هم اشتباه دانست، زیرا این مصوبات به شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنت امکان می دهد با دریافت پول بیشتر خدمات بهتری به کاربران حقیقی و حقوقی ارائه دهند. وی افزود با تمام قوا با این مصوبات می جنگد و با آنها مقابله خواهد کرد.