Gerdab.IR | گرداب

احتمال حمله‌ی سایبری آمریکا به کره‌ی شمالی

تاریخ انتشار : ۱۹ فروردين ۱۳۹۶

به عقیده‌ی بسیاری از کارشناسان، شکست آزمایش موشکی اخیر کره‌ی شمالی، می تواند بر اثر حمله‌ی سایبری آمریکا، به وقوع پیوسته باشد.

به گزارش گرداب، موشک اسکاد کره‌ی شمالی که روز 6 مارس، از شهر سیمپو (Simpo)، واقع در شرق این کشور، پرتاب شد و تنها، 9 دقیقه بعد، در دریای ژاپن، سقوط کرد. این حادثه، در حالی به وقوع پیوست که تنها چند روز به دیدار دونالد ترامپ، با ژی‌جین‌پینگ (Xi Jingping)، رئیس‌جمهور چین، باقی مانده است. همین امر، سبب طرح برخی فرضیات، در مورد نقش احتمالی ایالات متحده آمریکا، در شکست این آزمایش موشکی شده است.

ترامپ، اخیرا خطاب به دولت ژاپن و در حمایت از این کشور، اعلام کرده بود که در مقابل کره‌ی شمالی، همه‌ی گزینه‌ها روی میز است. بسیاری از کارشناسان علوم سیاسی حملات هکری و فعالیت‌های مخرب سایبری را یکی از گزینه‌های در دست آمریکا، جهت مقابله با کره‌ی شمالی می‌دانند.

لنس گاتلینگ (Lance Gatling)، تحلیل‌گر معروف دفاعی، معتقد است که شکست آزمایش موشکی کره‌ی شمالی، می‌تواند حاصل دخالت ایالات‌متحده باشد.

آمریکا از سال 2014، پروژه‌ای خاص را به منظور خرابکاری در برنامه‌ی موشکی کره‌ی شمالی، آغاز کرده است. باراک اوباما، در واکنش به برنامه‌ی تست سلاح کره‌ی شمالی، در آن سال، آغاز این پروژه را اعلام نمود. بسیاری از متخصصان، جنگ سایبری را مهم‌ترین راهبرد آمریکا در روند ایجاد مختل‌سازی برنامه ی موشکی ساکنان شمالی شبه جزیره‌ی کره، می‌دانند.