هکرها باز هم آژانس امنیت ملی آمریکا را رسوا کردند

هکرها باز هم آژانس امنیت ملی آمریکا را رسوا کردند
تاریخ انتشار : ۲۰ فروردين ۱۳۹۶

هکرهای The Shadow Brokers بازگشته‌اند و این بار کلمه عبور بقیه ابزار هکری که ظاهرا در سال 2016 از آژانس امنیت ملی آمریکا به سرقت برده‌اند، را منتشر کردند.

به گزارش گرداب، The Shadow Brokers نام یک گروه هکری مرموز است که اولین بار در تابستان سال 2016 خودی نشان داد و با انتشار اطلاعاتی در چند سایت اینترنتی فایل هایی را افشا کرد که مدعی بود از گروهی موسوم به Equation Group سرقت کرده است.

گفته می شود Equation Group یک گروه توطئه و جاسوسی سایبری وابسته به آژانس امنیت ملی آمریکا است. این گروه تعدادی فایل را هم به رایگان در اینترنت منتشر کرد تا متخصصان امنیت سایبری بتوانند صحت ادعاهایش را بررسی کنند.

بخش عمده فایل هایی که قبلا توسط The Shadow Brokers منتشر شده بود، با کلمه عبور غیرقابل دسترس شده بودند و افشای این کلمه عبور به پرداخت پول منوط شده بود.

این گروه به دنبال آغاز ریاست جمهوری ترامپ فعالیت خود را متوقف کرده بود و حال دلیل آغاز مجدد فعالیتش را اقدامات سیاسی ترامپ و از جمله مداخله در جنگ سوریه و حمایت از کارتل های بزرگ نظامی عنوان کرده که خشم اعضای گروه را برانگیخته است.

ابزار هکری آژانس امنیت ملی آمریکا که توسط این گروه افشا شده اند بسیار متنوع بوده و شامل مجموعه ای از آسیب پذیری های نرم افزاری، ابزاری برای دورزدن فایروال های Cisco، Fortinet, Juniper و TOPSEC، ابزاری برای نفوذ به وی پی ان ها و سیستم عامل های لینوکس و ویندوز و ... است.

فهرستی از سرورهای متعلق به شرکت ها و دانشگاه های جهان از جمله ایران(laleh.itrc.ac.ir) که آژانس امنیت ملی آمریکا به آنها نفوذ کرده و از آنها برای انتشار بدافزار و حمله به دیگر رایانه ها در جهان استفاده می کند هم در این مجموعه موجود است.