آمریکایی ها هم به وی پی ان متوسل شدند

آمریکایی ها هم به وی پی ان متوسل شدند
تاریخ انتشار : ۲۳ فروردين ۱۳۹۶

با تصویب قانونی جدید در کنگره آمریکا که افشای اطلاعات کاربران اینترنت را توسط ISP ها مجاز دانسته، بسیاری از مردم آمریکا برای حفظ حریم شخصی خود به استفاده از وی پی ان روی آورده اند.

به گزارش گرداب، با استفاده از نرم افزارها و برنامه های وی پی ان، IP واقعی هر کاربر مخفی می شود و از سرورهای دیگری برای رمزگذاری اطلاعات و مخفی کردن داده های شخصی افراد استفاده می شود.

استفاده از وی پی ان ها باعث می شود تا جانیان آنلاین هم نتوانند به اطلاعات خصوصی هر کاربر دسترسی پیدا کنند و این اطلاعات را مورد سوءاستفاده قرار داده یا به فروش برسانند.

در چند ماه اخیر که بحث همراهی دولت آمریکا با فروش اطلاعات خصوصی کاربران به شرکت های تبلیغاتی یا بازرگانی بالا گرفته و با توجه به اصرار دولت آمریکا بر تداوم جاسوسی های سایبری کاخ سفید، شرکت های زیادی ارائه خدمات وی پی ان را در این کشور اغاز کرده اند.

از جمله این شرکت ها می توان به VPN Unlimited اشاره کرد که از بیش از هزار سرور پرسرعت در بیش از 50 کشور برای تغییر مسیر ترافیک هر کاربر و مخفی کردن فعالیت های اینترنتی وی استفاده می کند. هر کاربر می تواند در آن واحد از این خدمات بر روی حداکثر 5 وسیله استفاده کند. هزینه استفاده از این خدمات 18 دلار در ماه است.

شرکت دیگری که چنین خدماتی ارائه می دهد Infinity VPN است که خدمات خود را در آن واحد برای 10ابزار الکترونیک ارائه می دهد. هزینه استفاده از این خدمات هم 45 دلار در ماه است. در مجموع انتظار می رود این خدمات به یک کسب و کار پررونق در ایالات متحده مبدل شود.