جلسه شورای عالی فضای مجازی؛

ممنوعیت مکاتبات اداری در پیام رسان های خارجی

ممنوعیت مکاتبات اداری در پیام رسان های خارجی
تاریخ انتشار : ۲۷ فروردين ۱۳۹۶

سیاست ها و اقدام های ساماندهی پیام رسان های اجتماعی و ممنوعیت استفاده نهادها و موسسات دولتی و عمومی غیردولتی از پیام رسان های اجتماعی برخط خارجی برای مکاتبات و خدمات اداری تصویب شد.

  به گزارش گرداب، جلسه شورای عالی فضای مجازی به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری تشکیل شد و در آن مفاد باقیمانده از سیاست ها و اقدام های ساماندهی پیام رسان های اجتماعی پس از بحث و تبادل نظر به تصویب رسید.
در این جلسه که روز شنبه برگزار شد، بانک مرکزی مکلف شد ظرف دو ماه آیین نامه پرداخت های بانکی از طریق پیام رسان های اجتماعی داخلی را با هماهنگی مرکز ملی فضای مجازی تدوین و ابلاغ کند.
بر اساس مصوبه دیگری نیز هرگونه کنترل ارتباطات کاربران پیام رسان های اجتماعی بر خط، از سوی هر شخص حقیقی و حقوقی به جز موارد مصرح در قوانین مربوط ممنوع است و مسئولیت اقدام های کاربران در شبکه های اجتماعی بر خط، بر عهده خود کاربران بوده و ارایه دهنده خدمت پیام رسان اجتماعی بر خط، موظف به همکاری با مقام های مجاز در چارچوب قوانین و مقررات است.
در این جلسه همچنین مصوب شد که استفاده نهادها و موسسات دولتی و عمومی غیر دولتی از پیام رسان های اجتماعی برخط خارجی برای مکاتبات و خدمات اداری ممنوع است.