نشست خبری سخنگوی قوه‌قضاییه؛

تبدیل قرار بازداشت دو متهم پرونده کانال‌های تلگرامی/ وزیر اطلاعات نمی‌تواند اظهار نظر کند

تبدیل قرار بازداشت دو متهم پرونده کانال‌های تلگرامی/ وزیر اطلاعات نمی‌تواند اظهار نظر کند
تاریخ انتشار : ۲۷ فروردين ۱۳۹۶

سخنگوی قوه‌قضاییه از تبدیل قرار بازداشت دو نفر از ۸ متهم پرونده مدیران کانال‌های تلگرامی خبر داد و گفت: به خاطر مسائلی که وجود دارد وزیر اطلاعات نمی‌تواند در رابطه با این پرونده اظهار نظر کند.

 به گزارش گرداب، حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در ادامه یکصدودهمین نشست خبری خود در پاسخ به سوالی درباره پرونده دستگیری مدیران برخی کانال‌های تلگرامی اظهار کرد: در رابطه با افرادی که دستگیر شده‌اند هنوز حکمی صادر نشده و با توجه به اینکه پرونده در مرحله تحقیقات دادسرایی قرار دارد از لحاظ قانونی از بیان جزئیات معذور هستم.

وی تصریح کرد: اجمالا اتهامات این افراد امنیتی است و برخی هم علاوه بر اتهام امنیتی متهم به انتشار مسائل مستهجن و خلاف عمت عمومی هستند.

به گفته محسنی‌اژه‌ای از 8 متهم دستگیر شده در این پرونده قرار بازداشت 2 نفر تبدیل شد که یک نفرشان آزاد شده و اگر نفر دیگر امروز قرار خود را تامین کند، آزاد می‌شود. 

محسنی‌اژه‌ای توضیح داد: یکی از روزنامه‌ها صحبت‌های رئیس جمهور را تحریف کرده و گفته بود این افراد مجرم نیستند در حالی که رئیس جمهور گفته بود طبق گزارش وزیر اطلاعات جرمی واقع نشده است؛ اولا مرجع صالح برای رسیدگی به اتهامات و اثبات اینکه فردی مجرم است یا خیر، قوه قضاییه است، ثانیا در خصوص این پرونده وزیر اطلاعات تنمی‌تواند اظهارنظر کند زیرا مسائلی وجود دارد که به قول ما جزء موارد «رد» است.

وی تصریح کرد: در این پرونده هنوز چیزی اثبات نشده و در حال رسیدگی است ضمن اینکه این پرونده با یک گزارش رسمی همراه با یکسری مستندات به دادستان داده شده و دادستان به عنوان مدعی‌العموم ورود کرده و پرونده فعلا در حال رسیدگی است و اینکه چه چیزی ثابت می‌شود یا خیر جزء مسائل بعدی است.