ارزیابی عملکرد اپراتورهای همراه، ثابت و انتقال داده

ارزیابی عملکرد اپراتورهای همراه، ثابت و انتقال داده
تاریخ انتشار : ۲۲ خرداد ۱۳۹۶

نتایج ارزیابی عملکرد اپراتورهای همراه، ثابت و انتقال داده در استفاده حداکثری از منابع و مهارت های ایرانی در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام شد.

به گزارش گرداب، عملکرد اپراتورها در شش ماهه اول سال 1395، در استفاده حداکثری از منابع و مهارتهای ایرانی، بر اساس 11 شاخص اعلام شد.

حسین فلاح جوشقانی معاون نظارت و اعمال مقررات درباره عملکرد اپراتورها در شش ماهه اول سال 1395، با اشاره به موضوع مصوبه 163 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات،گفت: "آیین نامه اجرایی حمایت از صاحبان صنایع، منابع و مهارت های داخل کشور در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات" به منظور ارزیابی و نظارت بر عملکرد اپراتورها در رعایت استفاده حداکثری از منابع و مهارت های ایرانی در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات، تدوین شد.

وی تصریح کرد: این آیین نامه با هدف اجرای سیاست های کلی تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی ابلاغ شده، توسط مقام معظم رهبری و در راستای اجرایی کردن موضوع مصوبه 163 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، تدوین و اجرایی شده است.

معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از تعیین شاخص های یازده گانه برای ارزیابی عملکرد اپراتورها در این زمینه خبر داد و افزود: استفاده از نیروی انسانی متخصص داخلی، استفاده از توان اجرایی داخلی، استفاده از خدمات مشاوره ای داخلی، استفاده از پیمانکاران داخلی، استفاده از تجهیزات فعال تولید داخل، استفاده از تجهیزات غیرفعال تولید داخل، از جمله شاخص های مورد ارزیابی در فعالیت اپراتورها است.

وی ادامه داد: آموزش نیروی انسانی، اعلام برنامه توسعه به تولید کنندگان داخلی، اطلاع رسانی مناسب و ایجاد فرصت برای شرکتهای داخلی، انتقال فناوری به داخل کشور، توسعه، تحقیقات و تجاری سازی، نیز از دیگر شاخص های تعیین شده برای ارزیابی اپراتورها در سازمان تنظیم مقررات است.

فلاح جوشقانی عملکرد اپراتورها در شش ماهه اول سال 1395، براساس شاخص های یازده گانه تعیین شده را  تشریح کرد و گفت:‌ از میان شرکت های ارایه کننده خدمات تلفن همراه، "شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول)"، از شرکت های ارایه کننده خدمات ارتباطی ثابت، "شرکت پارس آنلاین" و در میان شرکت های ارایه کننده خدمات انتقال داده از طریق ارتباطات ماهواره ای "شرکت ایران سولار"، حایز رتبه نخست استفاده حداکثری از منابع و مهارت های ایرانی در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات شدند.