همکاری جدید آمریکا و اسرائیل در حوزه امنیت سایبری

همکاری جدید آمریکا و اسرائیل در حوزه امنیت سایبری
تاریخ انتشار : ۰۷ تير ۱۳۹۶

مشاور امنیت ملی ترامپ تاکید کرد که واشنگتن با همکاری با اسرائیل و دیگر طرف‌ها برای ناکام گذاشتن حملات سایبری و دیگر حملاتی که امنیت اینترنتی را تهدید می‌کنند، تلاش خواهد کرد.

 به گزارش گرداب، توماس بوسرت، مشاور رئیس امور امنیت ملی و مبارزه با تروریسم دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا ضمن تاکید بر همکاری واشنگتن با اسرائیل و دیگر طرف‌ها جهت مقابله با حملات سایبری اظهار داشت: کارگروه آمریکا و اسرائیل این هفته نشستی درباره مسایل امنیت اینترنتی از جمله حمایت از زیرساخت‌های اساسی در این حوزه خواهد داشت.

تیم آمریکایی شامل نمایندگانی از وزارت خارجه، وزارت امنیت داخلی و اداره فدرال تحقیقات این کشور خواهد بود و آنها با همتایان اسرائیلی خود بحث و گفتگو خواهند کرد.

بوسرت در کنفرانسی مطبوعاتی درباره امنیت اینترنتی در اراضی اشغالی که با حضور بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی برگزار شد، گفت: این نشست‌ها که در سطح بالایی برگزار می‌شوند، به منزله اولین گام در مسیر تقویت روابط دوجانبه در حوزه مسایل اینترنتی پس از سفر ترامپ به منطقه هستند.

وی افزود: این کار گروه مشترک در راستای تقویت عملیات‌های مختلف بر رصد حملات و ممانعت از وقوع آنها پیش از آنکه به شبکه‌ها و زیرساخت‌های اساسی برسند و نیز مشخص کردن راه‌های مجازات مهاجمان تلاش خواهد کرد.

این مسئول آمریکایی ادامه داد: دولت ترامپ برای همکاری با شرکت‌ها و موسسه‌های علمی و امضای توافقنامه‌های دوجانبه با دیگر کشورها تلاش خواهد کرد.

وی تاکید کرد: اقدام بعدی باید جذب همکاری‌های بین‌المللی جهت مجازات طرف‌هایی باشد که بر خلاف توافق‌ها عمل می‌کنند.

نتانیاهو نیز در این کنفرانس مطبوعاتی مدعی شد، اسرائیل در طول یک ماه ده‌ها بار هدف حملات سایبری قرار می‌گیرد.

وی افزود: اسرائیل که در سال گذشته میزبان حدود ۲۰ درصد از سرمایه‌گذاری‌های ویژه جهانی در حوزه اینترنت بوده،‌ برای همکاری با دیگر کشورها جهت مبارزه با حملات سایبری آماده است.