دسترسی نیروی انتظامی به سامانه‌های اطلاعاتی

دسترسی نیروی انتظامی به سامانه‌های اطلاعاتی
تاریخ انتشار : ۱۵ تير ۱۳۹۶

سردار حسین ذوالفقاری گفت: به منظور پیشگیری از وقوع جرم و کنترل مجرمان، نیروی انتظامی باید به سامانه‌های اطلاعاتی دسترسی داشته باشد.

به گزارش گرداب، سردار حسین ذوالفقاری در حاشیه همایش روسای پلیس آگاهی سراسر کشور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سال گذشته با افزایش کشف جرم، شاهد کاهش وقوع جرایم نظیر سرقت و آدم ربایی بودیم؛ بر همین اساس کمک ویژه‌ای به نیروی انتظامی شد تا هر سال بحث امنیت کشور را بهبود بخشد.
وی به پیگیری‌های انجام شده در بحث تقویت منابع مالی ناجا اشاره کرد و گفت: در ماده ۱۰ و ۱۲ تصویب شده که بحث تقویت منابع مالی نیرو افزایش یابد.
معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور به تصویب افزایش بودجه در خصوص مسائل مرزی اشاره کرد و گفت: امسال بودجه در بحث مرزی افزایش پیدا می‌کند.
ذوالفقاری ادامه داد: دو دستورالعمل ویژه برای کنترل و پیشگیری از جرایم عمومی نظیر سرقت در سال گذشته به تصویب شورای امنیت رسید و اقدامات قابل توجهی در این راستا انجام شده است.
وی به موضوع پایش تصویری اشاره کرد و گفت: به منظور پیشگیری از جرم مقرر شد؛ در بحث پایش تصویری به ناجا کمک شود که این امر در دستور کار است؛ لذا مدیریت این امر بر عهده ناجا می‌باشد.
این مقام ارشد در وزارت کشور به فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع فرماندهان ناجا در سال گذشته مبنی بر فراهم کردن زمینه مشارکت مردم در توسعه امنیت اشاره کرد و گفت: دستورالعمل‌های مربوطه تهیه و ابلاغ شده و کلیه استانداران و فرماندهان به عنوان مسئول در استان به همراه فرماندهان انتظامی موظف هستند گام به گام آن را اجرایی کنند؛ اجرایی کردن این دستورالعمل از برنامه‌های مهم امسال به شمار می‌آید.
ذوالفقاری توسعه پلیس محلات را بخش دیگری از زمینه‌های مشارکت مردم نام برد و گفت: این امر باید تحت نظارت پلیس انجام شود؛ بخش دیگر مشارکت مردمی مربوط به سازمان‌ها و نهاد‌ها است که باید در این راستا گام بردارند.
ذوالفقاری بر لزوم مشارکت مردم در توسعه مراکز انتظامی اشاره کرد و گفت:ظرف روزهای آتی، جلسات مربوط به این موضوع برگزار می‌شود.
معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور تصریح کرد: به منظور پیشگیری از وقوع جرم و کنترل مجرمان، نیروی انتظامی باید به سامانه‌های اطلاعاتی مختلف که در خارج از ناجا وجود دارد دسترسی داشته باشند. به گونه‌ای که این سامانه‌های به صورت لینک شده و هوشمند در اختیار ناجا قرار گیرد؛ نیازمند این هستیم تا قانون گذاران و متولیان امر بسترهایی را فراهم آورند تا افراد تحت تعقیب در این سیستم‌ها قابل شناسایی باشند.

منبع: خبرگزاری میزان