افزوده شدن قابلیت امنیتی مخفی به نسخه بعدی اندروید

افزوده شدن قابلیت امنیتی مخفی به نسخه بعدی اندروید
تاریخ انتشار : ۲۰ تير ۱۳۹۶

نسخه بعدی سیستم عامل اندروید موسوم به Android 7.1 Nougat مجهز به قابلیتی موسوم به panic خواهد بود که بی سروصدا برای افزایش امنیت سیستم عامل مذکور به آن اضافه شده است.

به گزارش گرداب، این قابلیت باعث می شود که سیستم عامل اندروید بدون هیچ گونه هشدار علنی، فعالیت برنامه های مشکوک را شناسایی کند و این برنامه ها را که در حال جاسوسی یا پاک کردن اطلاعات هستند، متوقف و در صورت لزوم پاک کند.

قابلیت یاد شده به گونه ای به سیستم عامل اندروید اضافه شده که کاربران نمی توانند دخل و تصرفی در آن داشته باشند و لذا فعال کردن یا غیرفعال کردن این ویژگی در اختیار کاربران سیستم عامل اندروید نیست.

ظاهرا این ابزار ضدبدافزار به گونه ای طراحی شده که به هیچ عنوان توسط برنامه های مخرب قابل از کار انداختن نباشد. به نظر می رسد مخفی کاری شدید گوگل در مورد ماهیت ابزار یادشده بدان علت است که هکرها به سادگی قادر به شناسایی و ایجاد اختلال در عملکرد آن نباشند.

سیستم عامل اندروید که بر روی نزدیک به 90 درصد از گوشی های هوشمند در سراسر جهان نصب شده، یکی از آسیب پذیرترین سیستم عامل های همراه است و به طور مرتب اخباری در مورد انتشار بدافزارهای آلوده کننده این سیستم عامل منتشر می شود.