اقدام عجیب کاخ سفید در انتشار اطلاعات رای دهندگانی که نگران امنیت اطلاعاتشان بودند

اقدام عجیب کاخ سفید در انتشار اطلاعات رای دهندگانی که نگران امنیت اطلاعاتشان بودند
تاریخ انتشار : ۲۴ تير ۱۳۹۶

کاخ سفید روز پنجشنبه انبوهی از اطلاعات ایمیل های دریافتی از رای دهندگان آمریکایی را منتشر کرده که در زمان برگزاری انتخابات سال ۲۰۱۶ نگران حفظ امنیت و حریم شخصیشان بوده‌اند.

به گزارش گرداب، این ایمیل ها خطاب به کمیسیون جامع انتخابات آمریکا ارسال شده بودند. کمیسیون مذکور در جریان برگزاری انتخابات اخیر ریاست جمهوری در ایالات متحده به شدت مورد انتقاد قرار گرفته بود. زیرا خواستار دریافت اطلاعات شخصی مفصل رای دهندگان شامل آدرس، شماره های تامین اجتماعی، وابستگی حزبی و ... شده بود.  

حالا کاخ سفید در اقدامی عجیب و به جای اینکه هویت و حریم شخصی این افراد را محفوظ نگهدارد، آنها را افشا کرده تا نشان دهد دغدغه های این افراد در مورد بی توجهی به امنیت و حریم شخصیشان توسط دولت آمریکا تا چه حد جدی است.

پس از آنکه کمیسیون یاد شده در زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا به این اعتراضات بی توجهی کرده بود، رای دهندگان معترض به کاخ سفید که حالا ترامپ در آن ساکن شده بود، ایمیل زدند و با لحن هایی عمدتا تند از بی توجهی به دغدغه هایشان گفتند.

کاخ سفید محتوای این ایمیل ها را در مجموعه 112 صفحه به طور عمومی منتشر کرده و خشم و حیرت عمومی را برانگیخته است.

در یکی از ایمیل ها آمده است: اگر اطلاعات رای دهندگان به طور عمومی منتشر شود، کل رای دهندگان آمریکایی در معرض کلاه برداری های گسترده قرار می گیرند. در ایمیل دیگری نیز مودبانه درخواست شده تا اطلاعات رای دهنده مذکور و دیگر رای دهندگان به طور عمومی منتشر نشود.

دولت ترامپ هیچ یک از اطلاعات خصوصی این افراد را از محتوای ایمیل های منتشر شده به طور عمومی، حذف نکرده است و در برخی موارد ایمیل های افشا شده حاوی اسم و آدرس و تلفن و حتی محل اشتغال اشخاص نیز هست. انتظار می رود افرادی که امنیت و حریم شخصیشان بدین شکل به خطر افتاده با طرح شکایت به این موضوع واکنش نشان دهند.