پليس فتا فرماندهی انتظامي استان گيلان در خصوص كلاهبرداری در قالب فروش نرم افزار موبایلی "ماهواره جيبی" هشدار داد.
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۰
کد خبر: ۲۵۴۴۸
به گزارش گرداب، سرهنگ ‌ايرج محمدخانی در خصوص كلاهبرداری از طريق فروش نرم افزار موبایلی"ماهواره جيبی" هشدار داد و گفت: اخيرا افرادی با ساخت  و بارگذاري نرم افزار موبایلی "ماهواره جيبی" در کانال‌ها و گروه‌های شبکه اجتماعی  که در قالب دانلود رایگان ارائه گردیده است اقدام به کلاهبرداری از کاربران مي‌نمايند.

وی ادامه داد: استفاده و فعال سازی قابلیت‌های این نرم افزار مستلزم پرداخت اينترنتی مبلغ 99990 ریال از سوی مشتريان است که می‌تواند کاربران را به صفحه جعلی و شبيه‌سازی شده يک بانک هدايت که نهایتا منجر به سرقت  اطلاعات حساب بانکی کاربران نظير شماره کارت، رمز اينترنتی، CVV2 و تاريخ انقضای کارت برای کلاهبرداران می گردد .

اين مقام انتظامی در پايان به شهروندان توصيه کرد: به پيشنهادهای جذاب و اغواگرایانه کلاهبرداران سايبری که غير قانونی و جعلی می‌باشد به هيچ عنوان ترتيب اثر نداده، هنگام پرداخت اينترنتی از صحت و اصالت درگاه پرداخت الکترونيک بانک مربوطه اطمينان حاصل نموده و براي وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود هميشه از پروتکل امن https استفاده کنند.

سرهنگ محمدخانی در پایان گفت: چنانکه با موارد مشابه در فضای مجازی مواجه شدند مراتب را از طريق نشانی اينترنتی پليس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش ارتباط با ما گزارش نمایند.
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد