حمله هکرها به بانک آمریکایی

حمله هکرها به بانک آمریکایی
تاریخ انتشار : ۰۱ مرداد ۱۳۹۶

هکرها با طراحی دور جدیدی از حملات فیشینگ موفق شده اند مشتریان بانک آمریکا را هدف قرار دهند و اطلاعات شخصی و مالی آنها را به سرقت ببرند.

به گزارش گرداب، ایمیل های فیشینگ هکرها که در  ظاهر و قالبی مشابه با ایمیل های رسمی بانک آمریکا برای مشتریان ارسال شده به آنها اطلاع می دهد که حساب بانکی هر کاربر با محدودیت های جدیدی مواجه شده و این مشکل تنها با اثبات مالکیت فرد بر آن حساب برطرف می شود.

به بیان دیگر ایمیل های فیشینگ با هدف فریب دادن کاربران و وادار کردن آنها به واردکردن اطلاعات لاگین آنها در یک صفحه جعلی طراحی شده توسط هکرها ارسال می شوند.

از طریق این حملات نه تنها اطلاعات لاگین مشتریان بانک آمریکا سرقت می شود، بلکه اطلاعات مالی و شخصی آنها هم درخواست شده و به دست هکرها می افتد. از جمله اطلاعات حساس درخواست شده توسط هکرها می توان به نام و نام خانوادگی، آدرس، نام شهر محل اقامت، کدپستی، شماره همراه، آدرس ایمیل، شماره کارت اعتباری و زمان انقضا و شماره سی وی وی آن اشاره کرد.

ظاهرا این حملات از روسیه و از طریق سوءاستفاده از یک سرویس میزبانی به نام Beget انجام می شود. هنوز مشخص نیست چند نفر و تا چه حد به دنبال این حملات آسیب دیده اند.