موانع اشتغال در حوزه محتوا و خدمات در فضای مجازی برداشته می‌شود

موانع اشتغال در حوزه محتوا و خدمات در فضای مجازی برداشته می‌شود
تاریخ انتشار : ۰۲ مرداد ۱۳۹۶

معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی کشور از بررسی عوامل و موانع اشتغال در حوزه محتوا و خدمات در فضای مجازی به منظور بهره مندی از ظرفیت این حوزه برای ایجاد کسب وکار در کشور خبر داد.

به گزارش گرداب، امیر خوراکیان - معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی کشور - با بیان این مطلب در حاشیه بازدید از بیست سومین نمایشگاه بین المللی الکامپ، افزود: با توجه به ظرفیت هایی که در حوزه اشتغال در فضای مجازی در کشور وجود دارد برای ایجاد کار، فعالیت و توسعه خدمات به خصوص در حوزه محتوا با تشکیل کارگروهی و هم اندیشی با فعالان بخش خصوصی، فرهیختگان و صاحب نظران این حوزه 96 عنوان از عوامل و موانع اشتغال در حوزه محتوا و خدمات در فضای مجازی را شناسایی کردیم.

وی گفت: براساس مدل عمومی در اقتصاد کلان کشور و با در نظر گرفتن چهار بازار اصلی و مهم در اقتصاد، حوزه شفافیت قوانین از مهم ترین مشکلاتی است که در این 96 عنوان وجود دارد.

معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی کشور با اشاره به این که ساماندهی در تعدد و زمان ارایه مجوزها برای تقویت اشتغال در حوزه فضای مجازی ضروری است، تاکید کرد: تنظیم روابط با اپراتورها در حوزه های مختلف باید رسیدگی و برای رفع موانع آن تصمیم گیری شود. همچنین در ارتباط با بازاریابی خارجی بخشی از مشکلات بررسی و احصا شده است.

خوراکیان با بیان این که نوآوری و برنامه ریزی در این حوزه، مالکیت معنوی و مسائل مرتبط با بانکداری در فضای مجازی از جمله عواملی است که به آن پرداخته شده است، اعلام کرد: درباره روابط میان صنفی و متولیان این حوزه نیز اقدامات لازم صورت گرفته تا تقسیم کار دقیق تری صورت گیرد تا علاوه بر شفافیت فعالیت ها در صورت نیاز قوانین و مقررات برای فعال سازی و ایجاد روابط بهینه دراین حوزه مصوب شود.

وی تصریح کرد: مرکز ملی فضای مجازی کشور با اعتبار نقش قرارگاهی خود با اولویت بندی صورت گرفته مشغول تدوین پیشنهادها در این حوزه است و در صورت نیاز به مصوبه شورای عالی فضای مجازی در حوزه اشتغال آمادگی لازم را برای ارایه طرح در شورا دارد. این درحالی است که با همکاری و مشارکت مجلس شورای اسلامی نیز قوانین و مقررات لازم در این حوزه را پیگیری خواهد کرد.

معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی با اعلام این که رفع موانع اشتغال در حوزه محتوا و خدمات فضای مجازی در سالی که با تدبیر مقام معظم رهبری سال اشتغال نامگذاری شده است از اولویت های ماست، گفت: در صورتی که دستگاه های مربوطه برای همکاری و حل این موانع اهتمام داشته باشند ما شاهد افزایش ظرفیت و رشد اشتغال در این حوزه خواهیم بود و علاوه بر این ظرفیت های بیشتری برای آینده نیز فراهم خواهد شد.