هشدار اف بی آی : با کاسپراسکای همکاری نکنید

هشدار اف بی آی : با کاسپراسکای همکاری نکنید
تاریخ انتشار : ۰۱ شهريور ۱۳۹۶

پلیس فدرال آمریکا با برگزاری جلساتی با شرکت‌های بزرگ آمریکایی از ابتدای سال ۲۰۱۷ تاکید کرده که شرکت امنیتی روسی کاسپراسکای یک تهدید امنیت ملی است و نباید با آن همکاری شود.

به گزارش گرداب، اف بی آی تاکید کرده مدارکی در دست دارد که ثابت می کند این شرکت روسی امنیت ملی ایالات متحده آمریکا را تهدید می کند.

در مقابل، شرکت امنیتی کاسپراسکای با صدور بیانیه‌ای ادعاهای اف بی آی را رد و تاکید کرده که هیچ روابط نامناسبی با هیچ دولتی در دنیا ندارد و اصولا با دولت روسیه و شخص پوتین نیز همکاری نمی کند.

شرکت های آمریکایی که اف بی آی در این زمینه با آنها جلساتی را برگزار کرده عمدتا در بخش انرژی و به خصوص در بخش مدیریت نیروگاه‌های هسته ای فعال هستند یا از سیستم های کنترل صنعتی و سیستم های SCADA استفاده می کنند.

اف بی ای اسناد و مدارکی که ثابت می کنند کاسپراسکای همکاری های امنیتی نامناسبی با دولت روسیه داشته اند را افشا نکرده است. کاسپراسکای مدعی است این اتهامات توسط یکی از کارکنان سابق و بدخلق این شرکت وارد شده و همه آنها بی پایه و اساس هستند.

واکنش شرکت های آمریکایی به ادعاهای اف بی آی مختلف بوده و در حالی که برخی از آنها ادعاهای مذکور را پذیرفته اند، برخی دیگر نیز با بدبینی به آنها نگریسته اند.