Gerdab.IR | گرداب

یک ویروس اینترنتی حساب‌های بانکی کاربران قزاق را خالی کرد!

تاریخ انتشار : ۰۴ شهريور ۱۳۹۶

یک ویروس جدید که از طریق شبکه اجتماعی فیس بوک منتقل می شود حساب های بانکی در قزاقستان را در معرض خطر قرار داده است.

به گزارش گرداب، یک ویروس جدید که از طریق شبکه اجتماعی فیس بوک منتقل می شود حساب های بانکی در قزاقستان را در معرض خطر قرار داده است.

بر این اساس، این برنامه مخرب که به سرعت از طریق اینترنت منتقل می‌شود باعث شده است در چند روز گذشته عده ای از شهروندان قراقستان پول های خود را از دست بدهند. تنها با چند کلیک براحتی این ویروس وارد حساب های بانکی شهروندان قزاقستان شده و پول های آنها را از بین برده و یا ربوده است.

اولژاس ساتیف، مدیر بخش تحلیل و جرایم سایبری قزاقستان اعلام کرد: ابتدا ویروس تلاش می‌کند کاربر را آلوده و اگر هیچ به روز رسانی در مرورگر نداشته باشد، سیستم عامل را به روز کند. چنانچه ویروس موفق به این کار نشود، کاربر را به یک صفحه فیشینگ که یک صفحه جعلی است هدایت می‌کند و از او می خواهد اطلاعات خود را برای خرید محتوا، ویدیو یا چیزهای دیگر وارد کند وکاربر ممکن است بدون هیچ مشکلی اطلاعات خود را وارد و ویروس را نگه دارد.

وی افزود: سپس ویروس پیشنهاد دانلود یک برنامه را می‌دهد که به کاربر اجازه می‌دهد برخی ویدیوها را تماشا کند که کاربر پس از دانلود این برنامه سیستم عامل را آلوده و پس از آن اطلاعات خود شامل داده‌های کارت و رمز عبور را در اختیار او می‌گذارد. برای جلوگیری از این مشکلات سیستم عامل را به موقع به روز کنید.