نامه وزیر ارتباطات برای پیگیری دلایل ورشکستگی ۲ شرکت مخابراتی

نامه وزیر ارتباطات برای پیگیری دلایل ورشکستگی ۲ شرکت مخابراتی
تاریخ انتشار : ۱۳ شهريور ۱۳۹۶

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، دستور پیگیری علت تنزل کارایی و احیای دو شرکت ورشکسته صنایع مخابراتی در کشور را صادر کرد.

به گزارش گرداب، محمدجواد آذری جهرمی در راستای حمایت از تولیدات بومی حوزه فناوری اطلاعاتی طی نامه ای به علی اصغر عمیدیان رئیس سابق سازمان تنظیم مقررات و معاون وزیر، خواستار پیگیری علت تنزل کارایی دو شرکت مخابراتی ورشکسته شد و مسئولیت ارائه پیشنهاد جهت برون رفت از وضع موجود را به وی واگذار کرد.

محمدرضا فرنقی زاد رئیس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات در این باره گفت: برغم آنکه شرکتهای کارخانجات مخابراتی ایران و صنایع مخابراتی راه دور ایران، دو شرکت با سابقه طولانی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات بوده و به نوعی نماد برخورداری ازتولیدات داخلی محسوب می شوند، اما در شرایط فعلی شاهد تحلیل و تنزل کارایی آنها بوده ایم. در این زمینه آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات،‌ پیگیری جدی این مهم را در دستور کار قرارداده است.

وی اظهار کرد : به این منظور وزیر ارتباطات در نامه ای به علی اصغر عمیدیان، پیگیری این موضوع را به وی واگذار کرد.

در بخشی از این نامه خطاب به علی اصغر عمیدیان آمده است: «انتظار می رود در جهت برون رفت از وضعیت موجود و احیای این شرکتها، جنابعالی با استفاده از امکانات و نیروهای متخصص، ضمن بررسی علت عدم پیشرفت سال های اخیر، پیشنهادات لازم را برای برون رفت از وضعیت فعلی، ارائه کنید.»