فاش شدن ۱۱۵۲ حمله به دانشگاه های انگلیس

فاش شدن ۱۱۵۲ حمله به دانشگاه های انگلیس
تاریخ انتشار : ۱۵ شهريور ۱۳۹۶

گزارشی جدید نشان می دهد در دوسال گذشته حملات سایبری علیه دانشگاه های انگلیس دوبرابر شده است. همچنین در سال ۱۷-۲۰۱۶ میلادی ۱۱۵۲ حمله سایبری و نفوذ به سیستم دانشگاه های این کشور انجام شده است.

به گزارش گرداب، شب گذشته آشکار شد سالانه صدها حمله سایبری علیه دانشگاه های انگلیس انجام می شود. حملات موفق علیه دانشگاه های برتر از جمله اکسفورد، دانشگاه کالج لندن و وارویک در دو سال گذشته نیز ۲ برابر شده اند.

کارشناسان از بیم دارند که مجرمان با دسترسی به اطلاعات حساس (تحقیقات نظامی و پزشکی) آن را به قدرت های بیگانه بفروشند.

آمار Freedom of Information نشان داد در سال های ۱۷-۲۰۱۶ میلادی ۱۱۵۲ حمله سایبری و نفوذ به سیستم دانشگاه های انگلیس انجام شده است. علاوه بر آن هزاران تلاش برای حمله نیز مسدود شده است.

درهمین راستا یکی از دانشگاه ها اعلام کرده هر ماه شاهد هزار تا ۱۰ هزار حمله سایبری است. از سوی دیگر آمار نشان داد سال گذشته در دانشگاه اکسفورد ۵۱۵ مورد از دسترسی  غیر مجاز به حساب های کاربری انجام شده است. همچنین دانشگاه UCL نیز در سال های ۲۰۱۶-۱۷ میلادی شاهد ۵۷ حمله سایبری بوده است.

فایل هایی که مورد حمله قرار گرفته اند شامل تحقیقات درباره باتری و سوخت های جدید، پارچه های نامرئی (که در مخفی کردن اسلحه و خودروهای نظامی به کارمی رود) و سوابق پزشکی بیمارستان ها بوده است.