Gerdab.IR | گرداب

نویسنده صهیونیست، برنده جایزه صلح نمایشگاه فرانکفورت

تاریخ انتشار : ۲۶ مهر ۱۳۸۹

جایزه صلح نمایشگاه بین‌المللی کتاب در شهر فرانکفورت آلمان، امسال به یکی از نویسندگان صهیونیست به نام "داوید گروسمن" داده شد.

گرداب- سایت وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی درباره "داوبد گروسمن" نوشت: وی یکی از تلاشگران پیگیر صلح محسوب می‌شود و در سخنرانی‌ها و فعالیت‌های اجتماعی خود همه جا علیه جنگ سخن می‌گوید و به بیان زشتی‌های آن می‌پردازد!

جایزه صلح نمایشگاه بین المللی کتاب فرانکفورت برای صهیو‌نیست‌ها یکی از مهمترین جوایز بین‌المللی در نوع خود محسوب می‌شود و به ابزاری تبلیغاتی برای ترمیم چهره صهیونیست‌ها و حربه دیپلماسی عمومی تبدیل شده است.
 
ظرف شصت سالی که از برقراری این جایزه می‌گذرد، چندین تن از شخصیت‌های علمی، فلسفی، ادبی و اجتماعی یهودی و صهیونیستی نیز آن را دریافت کرده‌اند: "آلبرت شوایتزر" پزشک یهودی، "مارتین بوبر" فیلسوف یهودی، "شائول فریدلندر" استاد فلسفه و نویسنده صهیونیست، "تدی کولک" شهردار غاصب قدس در دوران سرکوب مردم فلسطین پس از جنگ شش روزه سال 1967، "عاموس عوز" نویسنده مشهور صهیونیست و چند تن دیگر در شمار برندگان این جایزه بوده‌اند.

جالب اینکه رژیم صهیونیستی همه این افراد را صلح‌جو و مدافع صلح و ضدجنگ معرفی می‌کند. داوید گروسمن، درسال 1984 برنده جایزه ویژه ادبی بود که از سوی نخست وزیر وقت رژیم صهیونیستی به او داده شد.
 
وی که در سال 2002 میلادی نامزد دریافت جایزه نوبل ادبیات بود، در سال 2007 جایزه نخست "ادیبان بزرگ اسرائیل" را دریافت کرد.
 
صهیونیست ها از هر حربه‌ای برای تبلیغ رژیم میلیتاریستی حاکم بر سرزمین‌های اشغالی به عنوان یک رژیم مبتنی بر مسائل فرهنگی و انسانی استفاده می‌کنند که یکی از مهم‌ترین این حربه‌ها استفاده از جشنواره‌ها و مسابقات جهانی است.
 
منبع: مشرق