افشای تخلفات 21 کشور اروپایی

افشای تخلفات 21 کشور اروپایی
تاریخ انتشار : ۱۹ شهريور ۱۳۹۶

بر اساس بررسی‌های موسسه پرایوسی اینترنشنال، 21 کشور اروپایی داده‌های شخصی کاربران اینترنت را بدون مبنای قانونی و بدون دلیل نگهداری و ذخیره‌سازی می‌کنند.

به گزارش گرداب، این کشورها به‌طور منظم داده‌های مربوط به نحوه استفاده کاربران از فضای دیجیتال را ذخیره کرده و از پاک کردن آن‌ها خودداری می‌کنند.

همچنین این کشورها از رعایت استانداردهای حقوق بشری در زمینه نگهداری از داده‌ها که در مجالس قانون‌گذاری خود به تصویب رسانده‌اند هم سرباز می‌زنند.

این کشورها عبارت‌اند از اتریش، بلژیک، بلغارستان، کرواسی، قبرس، جمهوری چک، فرانسه، آلمان، مجارستان، ایرلند، ایتالیا، لوکزامبورگ، هلند، لهستان، پرتغال، رومانی، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد و انگلیس.

کشورهای متخلف یادشده اطلاعات مربوط به تعاملات و ارتباطات دیجیتالی افراد با یکدیگر را نگهداری می‌کنند که شامل اسامی افراد مورد تماس، زمان، چگونگی و محل تماس است. این اقدامات به بهانه حفظ امنیت و درواقع به‌منظور کنترل و نظارت صورت می‌گیرد.
به گفته Tomaso Falchetta از مدیران ارشد مجموعه رویکردهایی ازاین‌دست به معنای نقض حقوق اساسی بشر و نقض حریم شخصی افراد است و نمی‌توان به بهانه مقابله با جرم و جنایت حریم شخصی کاربران اینترنت و دنیای دیجیتال را نقض کرد.
وی از اینکه تغییرات قانونی اندکی برای مقابله با چنین تخلفاتی صورت گرفته نیز اظهار تأسف کرد و از کشورهای اروپایی خواست تا قوانین خود را اصلاح کنند تا حقوق مردم محترم شمرده شود.
 
منبع: فارس