آمریکا 7 شخص و 2 شرکت ایرانی را تحریم کرد

آمریکا 7 شخص و 2 شرکت ایرانی را تحریم کرد
تاریخ انتشار : ۲۵ شهريور ۱۳۹۶

همانطور که رسانه‌های آمریکایی خبر داده بودند، دولت ترامپ در روزی که انتظار می‌رود تعلیق تحریم‌های هسته‌ای ایران را تمدید کند، تحریم‌های جدیدی علیه ایرانیان وضع کرد.

به گزارش گرداب،  وزارت خزانه‌داری آمریکا با انتشار بیانیه‌ای از اضافه شدن 7 شخص و 2 موسسه ایرانی به فهرست تحریمی‌های این کشور خبر داد.

آقایان صادق احمدزادگان، احمد فتحی، حمید فیروزی، امید غفارنیا، سینا کیسار، نادر سعیدی و امین شکوهی 7 فردی هستند که امروز وارد فهرست تحریمی‌های آمریکا شدند. 

شرکت‌های ایرانی ITSec (امن پردازش خوارزمی) و مهندسی سدید کاران صبا هم در کنار افراد فوق‌الذکر، به اتهام حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ترتیب دادن حملات سایبری علیه آمریکا، تحریم شده‌اند.

در متن این بیانیه، «استیو منوشین» وزیر خزانه‌داری آمریکا گفته: «زارت خزانه‌داری به اقدامات قاطع برای مقابله با تحریکات ایران، شامل حمایت از نیروی قدس سپاه و افراط‌گرایان تروریست، خشونت‌ها در سوریه و حملات سایبری با هدف ثبات‌زدایی از سیستم مالی ایالات متحده، ادامه خواهد داد.»

وی افزوده: «این تحریم‌ها، یک شرکت ایرانی که از برنامه موشک‌های بالستیک سپاه پشتیبانی می‌کند، خطوط هوایی که از انتقال نیرو و سلاح به سوریه حمایت می‌کنند و هکرهایی که به نهادهای مالی آمریکا حمله سایبری می‌کنند، را هدف قرار داده است.»

در تحریم‌های امشب نام 3 فرد و 6 شرکت خارجی از جمله 2 شرکت هواپیمایی اوکراینی هم دیده می‌شود که جرمشان، همکاری با جمهوری اسلامی ایران بوده است.