مقابله گوگل با هجوم گسترده یک بدافزار تازه

مقابله گوگل با هجوم گسترده یک بدافزار تازه
تاریخ انتشار : ۲۵ شهريور ۱۳۹۶

گوگل در حال مبارزه با هجوم گسترده یک بدافزار به گوشی‌ها و تبلت‌های اندرویدی است، بدافزار یاد شده تا به حال 21 میلیون قربانی گرفته است.

به گزارش گرداب، بررسی‌های موسسه امنیتی چک پوینت نشان می دهد که این حمله یکی از بزرگترین و بی سابقه ترین حملات بدافزاری به گوشی های اندرویدی است.

بدافزار مذکور ExpensiveWall نام دارد و خود را در درون برنامه‌های موبایلی کاغذدیواری یا wallpaper مخفی می کند. این بدافزار با ارسال پیامک های متعدد و عضویت در خدمات گوناگون برای کاربران هزینه می تراشد.

ExpensiveWall در تازه ترین بررسی ها در درون حداقل 50 برنامه اندرویدی شناسایی شده است. مجموع موارد بارگذاری این برنامه ها بین یک تا 4.2 میلیون مورد بوده است.

این بدافزار چندی قبل هم حملاتی را علیه کاربران گوشی های اندرویدی انجام داده بود که توسط مک آفی شناسایی شده بود و قربانیان مجموع حملات یادشده با احتساب این موارد شناسایی بین 5.9 تا 21.1 میلیون مورد برآورد می شود.

موفق ترین نمونه از یک بدافزار اندرویدی موفق که در ماه جولای گذشته شناسایی شده بود حدود 36 میلیون بار بارگذاری شده بود. گوگل می گوید در تلاش است برنامه های اندرویدی آلوده را شناسایی وبدافزارهای مخرب را از آنها حذف کند.