آسیب‌پذیری سایت‌های انتخاباتی آمریکا

آسیب‌پذیری سایت‌های انتخاباتی آمریکا
تاریخ انتشار : ۲۶ شهريور ۱۳۹۶

هکرها برای حمله به انتخابات آمریکا نیازی به فعالیت‌های خرابکارانه در روز برگزاری انتخابات ندارند و تنها کافیست به وب سایت های ثبت نام رای دهندگان نفوذ کنند.

به گزارش گرداب، این سایت ها که از هفته ها و ماه ها قبل از برگزاری انتخابات در دسترس هستند بدون نیاز به مهارت فراوان یا صرف هزینه قابل توجه قابل هک کردن هستند و اطلاعات کاربران آنها قابل دزدیدن است.

هکرها از این طریق می توانند هویت شهروندان دیگر آمریکایی را نیز سرقت کنند و با سرعت هویت به جای آنها رای داده و سرنوشت انتخابات را تغییر دهند.

البته با توجه به ایجاد آگاهی در این زمینه و صدور هشدارهای لازم برخی ایالات آمریکا فعالیت های خود را برای حل مشکل مذکور شدت بخشیده اند و در حال به روزرسانی سایت های مذکور هستند.

بررسی های دانشگاه هاروارد آمریکا نشان می دهد هنوز 35 وب سایت ثبت نام رای دهندگان در ایالات مختلف به سادگی قابل نفوذ و سوءاستفاده هستند و از این روش می‌توان برای سرقت اطلاعات رای دهندگان یا تغییر این اطلاعات بهره گرفت. این محققان می گویند ارتقای طراحی این سایت ها برای افزایش امنیتشان ضروری است، زیرا بی توجهی به این مساله می تواند باعث دستکاری درصد آرا توسط هکرها شود.