وگنی کاسپراسکی رئیس شرکت امنیتی کاسپراسکی که متهم به همکاری با دولت روسیه است، برای رفع اتهامات از خود در مجلس نمایندگان آمریکا شهادت می‌دهد.
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۰
کد خبر: ۲۵۹۴۱
به گزارش گرداب، دولت آمریکا مدعی است استفاده از نرم افزارهای امنیت سایبری این شرکت، به ضرر شرکت های آمریکایی است. زیرا ممکن است موجب سرقت اطلاعات شخصی کاربران شده و زمینه نفوذ به زیرساخت های مهم را در ایالات متحده فراهم کند.

کاسپراسکی بارها این ادعاها را رد کرده و اعلام کرده که این شرکت روسی رابطه ویژه ای با دولت پوتین ندارد و نرم افزارهای تولیدی آن از استانداردهای لازم برخوردار هستند.

شهادت مدیر کاسپراسکی در برابر کمیته علوم، فضا و فناوری مجلس نمایندگان و در تاریخ 27 اکتبر انجام می شود. وی قبلا از ارسال دعوتنامه ای در این زمینه خبر داده و موافقت خود برای ادای شهادت را اعلام کرده بود.

چند هفته قبل وزارت امنیت داخلی آمریکا از تمامی نهادهای دولت فدرال این کشور خواسته بود تا تمامی نرم افزارهای تولیدی کاسپراسکی را به علت نگرانی های امنیتی از روی شبکه های رایانه ای خود حذف کنند. نکته جالب این است که کاخ سفید از ارائه هرگونه سند و مدرکی که ادعاهایش را بر علیه کاسپراسکی اثبات کند، امتناع ورزیده است.

برچسب اخبار:
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد