درآمد شرکت ارتباطات زیرساخت افزایش یافت

درآمد شرکت ارتباطات زیرساخت افزایش یافت
تاریخ انتشار : ۲۸ شهريور ۱۳۹۶

سرپرست شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: برغم کاهش قیمت اینترنت، دیتا و شبکه انتقال در کشور، با استقرار مدیریت بهره وری، درآمد شرکت ارتباطات زیرساخت نسبت به سال گذشته، افزایش یافت.

به گزارش گرداب، فرهاد معارفی در هشتمین دوره جایزه بهره وری ۱۴۰۴ ایران با اشاره به اهداف شرکت ارتباطات زیرساخت برای کسب رضایت مردم  و استفاده کنندگان خدمات، اظهار داشت:  این شرکت با ارتقای کیفی خدمات به ویژه در ارتقای کیفیت خدمات اینترنت به مشتریانش که از مهمترین و فراگیرترین سرویس های شرکت ارتباطات زیرساخت محسوب می شود  به جایگاهی مطلوب در کشور دست یافته است.

سرپرست شرکت ارتباطات زیرساخت با اشاره به کاهش تعرفه خدمات این شرکت از جمله اینترنت ، دیتای کشور و شبکه انتقال در سال گذشته افزود: ما در سال گذشته هزینه های مردم را در تامین اینترنت کاهش دادیم. اما با استقرار مدیریت بهره وری، درآمد و ارزش افزوده ما نسبت به سال  گذشته افزایش یافت .

معارفی با بیان اینکه شرکت ارتباطات زیرساخت برای پنجمین سال پیاپی لو ح تقدیر و تندیس «جایزه سازمان بهره ور» را دریافت کرده است، گفت: این جایزه نماد اراده و باور دستگاهی است که تصمیم می گیرد جایگاه خودش را ارتقا دهد.

وی میزان رشد «ارزش افزوده »شرکت ارتباطات زیرساخت در سال ۹۴ را نسبت به سال ۹۳ ، ۶۵.۵۶ درصد عنوان کرده و افزود: رشد «ارزش افزوده» ناشی از رشد ارزش ستانده و کاهش هزینه های واسطه طی این دوره است که در همین مقطع ارزش ستانده شرکت زیرساخت رشد ۷۵.۲۲ درصدی و هزینه های واسطه نیز  با کاهش ۶۶.۵ درصدی مواجه بوده است.

سرپرست شرکت ارتباطات زیرساخت تصریح کرد: شاخص بهره وری نیروی کار نیز در شرکت ارتباطات زیرساخت در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳ به میزان ۲۵.۶۲ درصد رشد داشته و میزان بهره وری سرمایه نیز در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳ ، بیش از ۶۵ درصد رشد داشته است .

معارفی گفت: بهره وری کل عوامل تولید نیز در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳ بیش از ۶۴ درصد رشد داشته است که این رشد نتیجه افزایش ارزش افزوده و کاهش تعداد شاغلین و افزایش ارزش موجودی سرمایه است. از آنجا که در پایان برنامه ششم توسعه، سهم بهره وری در رشد اقتصادی ۳۵ درصد پیش بینی شده است، شرکت ارتباطات زیرساخت این رویکرد را در برنامه های خود مورد توجه قرار داده است .

به گزارش مهر، در هشتمین دوره جایزه «بهره وری ۱۴۰۴ ایران» که با حضور بیش از ۵۰ سازمان و بنگاه اقتصادی در محل سالن همایش های صنایع هوایی برگزار شد، شرکت ارتباطات زیرساخت موفق به دریافت لوح و تندیس سازمان بهره ور شد.