مدیران شرکت های فناوری درصدر میلیاردرها

مدیران شرکت های فناوری درصدر میلیاردرها
تاریخ انتشار : ۲۶ مهر ۱۳۹۶

امروزه تردیدی وجود ندارد که بهترین راه برای تبدیل شدن به یکی از پولدارترین افراد ساکن در آمریکا تاسیس یک شرکت فناوری موفق است.

به گزارش گرداب، بیل گیتس موسس مایکروسافت که امروزه در حوزه های مختلفی فعالیت می کند، کماکان ثروتمندترین میلیاردر ساکن آمریکاست. وی امسال با ثروت ۸۹ میلیارد دلاری خود برای بیست و چهارمین سال پیاپی در صدر فهرست ۴۰۰ میلیاردر برتر آمریکا قرار گرفته است.

رتبه دوم در این فهرست متعلق به جف بزوس بنیانگذار شرکت آمازون است که با ۸۱.۵ میلیارد دلار ثروت در رتبه دوم است و امسال موفق شده فاصله خود را با بیل گیتس کمتر کند.

تعداد دیگری از مدیران شرکت های فناوری نیز در صدر فهرست یادشده قرار دارند که از جمله آنها می توان به مارک زاکربرگ در رتبه چهارم با ۷۱ میلیارد دلار ثروت اشاره کرد. وی در یک سال گذشته توانسته ۱۵.۵ میلیارد دلار بر ثروت خود بیافزاید و به سرعت به پیش رود.

رتبه پنجم در فهرست یاد شده به لری الیسون مدیر عامل اوراکل رسیده که ۵۹ میلیارد دلار ثروت شخصی در اختیار دارد و توانسته ۱۰ میلیارد دلار به درآمدهای خود اضافه کند.

تنها میلیاردر این فهرست که در جمع ۵ نفر برتر حضور ندارد وارن بافت مدیر شرکت Berkshire Hathaway با ۷۸ میلیارد دلار ثروت است که رتبه سوم را از آن خود کرده است. البته او نیز اخیرا در آی بی ام و اپل سرمایه گذاری کرده است.

در نهایت دو موسس شرکت گوگل یعنی لری پیج و سرگی برین نیز با ۴۴.۶ و ۴۳.۴ میلیارد دلار ثروت رتبه های ۹ و ۱۰ این فهرست را از آن خود کرده اند.

استیو بالمر رئیس سابق مایکروسافت با ۳۳.۶ میلیارد دلار ثروت در رتبه ۱۵، مایکل دل رئیس شرکت دل با ۲۳.۲ میلیارد دلار ثروت در رتبه ۱۹ و پل الن یکی دیگر از موسسان مایکروسافت با ۲۰.۶ میلیارد دلار ثروت در رتبه ۲۲ است.

اریک اشمیث مدیراجرایی آلفابت، شرکت مادرتخصصی گوگل هم ۱۲.۶ میلیارد دلار ثروت داشته و رتبه ۳۵ را در اختیار دارد.