پیاده سازی نظارت هوشمند بر عملکرد اپراتورها

پیاده سازی نظارت هوشمند بر عملکرد اپراتورها
تاریخ انتشار : ۰۱ آبان ۱۳۹۶

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از برنامه ریزی برای پیاده سازی نظارت هوشمند در حوزه اپراتورهای ارتباطی، مبتنی بر ابزارهای قانونی و شرایط بازار، خبر داد.

به گزارش گرداب، حسین فلاح جوشقانی با بیان اینکه نظارت هوشمند، پاسخگویی مناسب و تامین حقوق ذینفعان مهمترین رویکرد معاونت نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری است، گفت: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوی، اکنون پس از سالها فعالیت به دوران ثبات رسیده اما آنچه ضامن تثبیت این موقعیت است، اقدامات حوزه نظارت رگولاتوری است.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی که در مراسم معارفه مجید حقی به عنوان معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری سخن می گفت، ادامه داد: امیدواریم با مدیریت جدید و ایجاد ساز و کارهای مناسب، امور به گونه ای پیش رود که نتیجه منجر به ثبات بازار،  ارائه خدمات مطلوب و مناسب به مردم شود.

معاون وزیر ارتباطات افزود: در حوزه اپراتورها هم باید به یک بازار پایدار مبتنی بر اصول رقابتی دست یافت؛ به نحوی که نتیجه آن توسعه خدمات باشد.

وی با اشاره به ذینفعان رگولاتوری شامل مردم، اپراتورها و حاکمیت و همچنین جایگاه و اهمیت آنها اظهار داشت: آنچه مردم انتظار دارند دریافت خدمات با کیفیت، تعرفه،  پشتیبانی مناسب و توجه به نظرات و خواسته های آنان است و مردم یک سازمان پاسخگو می خواهند که تجلی آن در حوزه نظارت است.

فلاح جوشقانی با تاکید بر ضرورت پیاده سازی نظارت هوشمند مبتنی بر ابزارهای قانونی و مبتنی بر شرایط بازار در حوزه نظارت و اعمال مقررات گفت: از اهداف مورد نظر در این حوزه، ایجاد و توسعه ساز و کارهای نظارت هوشمند و الکترونیک و  همچنین ارائه خدمات مبتنی بر حقوق مصرف کننده است که مقدماتی در همین راستا فراهم شد و امیدواریم با برنامه ریزی مناسب و دانش و تخصص معاون جدید، این امر در اسرع وقت به طور کامل محقق و اجرایی شود.