۹ آیین نامه عمومی برای کسب وکارهای نوپا

۹ آیین نامه عمومی برای کسب وکارهای نوپا
تاریخ انتشار : ۰۲ آبان ۱۳۹۶

وزیر ارتباطات از تدوین ۹ سند عمومی برای تسهیل فعالیت استارتاپها و کسب و کارهای نوپای آنلاین خبر داد.

به گزارش گرداب، محمدجواد آذری جهرمی محقق شدن هدف رسیدن به ۱۳۰ هزار شغل در سال جاری را مستلزم تسهیل قوانین و مقررات برای فعالیت کسب وکارهای نوپا در کشور عنوان کرد و گفت: وزارت ارتباطات در این هدف، مکلف به ایجاد زیرساختها برای توسعه و ایجاد اشتغال است. براین اساس تسهیل مقررات فعالیت استارتاپها در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به قوانین دست و پاگیری که جلوی فعالیت استارتاپها را می گیرد و نیز نبود قوانین مربوط به مالکیت فکری، اظهار داشت: مطابق با مشکلات موجود، ۹ سند حضوری را برای تسهیل فعالیت این کسب و کارها آماده ارائه به دولت کرده ایم که در صورت تایید دولت، این لوایح به مجلس ارائه شده تا تبدیل به قانون شود.

اپراتورها اینترنت رایگان عمومی ارائه کردند

وزیر ارتباطات در مورد درخواست خود از اپراتورهای ارتباطی برای ارائه خدمات اینترنت رایگان در اماکن عمومی گفت: مطابق با این درخواست، اپراتورها اقدام کرده و هم اکنون از سوی همراه اول ۱۰۰ نقطه، توسط ایرانسل ۶۰ نقطه و اپراتور آسیاتک ۲۹ نقطه عمومی به وای فای رایگان تجهیز شده است که این در فاز نخست صورت گرفته و به زودی این میزان و نیز تعداد اپراتورهای ارائه دهنده این خدمات افزایش می یابد.

به گفته وی، تا پایان هفته جاری نیز کمپین توسعه خدمات ارتباطی برای رفع نیاز مردم در مراکز عمومی تشکیل شده و اپراتورها با عضویت در این کمپین، اقدامات خود را اعلام می کنند.

اینترنت موبایل غیرحجمی نمی شود

آذری جهرمی در مورد آخرین وضعیت تعیین تعرفه های جدید برای اینترنت و تعریف اینترنت غیرحجمی گفت: مطابق با قولی که داده ایم تا پایان ۱۰۰ روز اول دولت، نظام تعرفه گذاری اینترنت ثابت را تغییر داده و مدل اینترنت غیرحجمی را اعلام می کنیم.

وی با تاکید براینکه قیمت اینترنت ثابت در کشور مناسب نیست و قیمت موجود اجازه رشد محتوا را در کشور نمی دهد، افزود: تعیین تعرفه گذاری جدید برای این سرویس، روز یکشنبه هفته جاری در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به بحث گذاشته شد و مطابق با وعده اعلام شده، تعرفه های نهایی را اعلام می کنیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، تاکید کرد: مدلی از ارائه سرویس اینترنت را که توسط مخابرات عرضه شده بود در شبکه اجتماعی به شور عمومی گذاشتیم تا نظر مردم را نیز در مورد این تعرفه ها اخذ کرده و در نهایت، یک مدل را نهایی کنیم.

وی در مورد قیمت اینترنت موبایل نیز گفت: اینترنت موبایل در همه جای دنیا در مدل حجمی ارائه می شود و ما نیز فعلا برنامه ای برای تغییر تعرفه و غیرحجمی کردن آن نداریم. اپراتورهای موبایل می توانند برای جلب رضایت کاربران سرویس انبوه و نامحدود را در قالب یک بسته ترکیبی تعرفه ای ارائه کنند.