اسکنرهای اثر انگشت بانک ها را ایمن تر می کنند

اسکنرهای اثر انگشت بانک ها را ایمن تر می کنند
تاریخ انتشار : ۰۲ آبان ۱۳۹۶

همزمان با افزایش فعالیت های هکرها برای خالی کردن حساب های بانکی، بانک ها نیز به استفاده از فناوری های جدید به منظور مقابله با این کلاهبرداری ها روی آورده اند.

به گزارش گرداب، بانک امریکا از جمله بانک هایی است که سیستم تایید هویت دومرحله ای را به مجموعه خدمات خود افزوده و از روش تایید اثر انگشت برای صدور اجازه ورود به حساب بانکی آنلاین استفاده می کند.

این بانک به همین منظور از سیستم جدید شرکت اینتل به نام Online Connect برای تضمین امنیت مشتریان خود استفاده خواهد کرد. پیش بینی می شود عموم کاربران از سال ۲۰۱۸ بتوانند از سیستم یادشده بهره بگیرند.

البته Online Connect در آن دسته از رایانه های مبتنی بر ویندوز قابل استفاده است که مجهز به پردازنده های جدید اینتل هستند که از فناوری اسکن اثر انگشت پشتیبانی می کند. برای استفاده از این سیستم اطلاعات مربوط به اثرانگشت اسکن شده یک بار وارد می شود و در دفعات بعد تنها با تطبیق اطلاعات ثبت شده با انگشت فرد اجازه ورود وی به حساب بانکیش صادر می شود.

در آینده امکان سازگار شدن سیستم شناسایی چهره شرکت اپل برای گوشی های آیفون موسوم به facial recognition نیز با این فناوری وجود دارد و لذا کاربران گوشی آیفون ایکس هم می توانند از این سیستم تایید هویت دومرحله ای ایمن استفاده کنند.