نیویورک‌تایمز بستر دارک وب خود را راه‌اندازی کرد

نیویورک‌تایمز بستر دارک وب خود را راه‌اندازی کرد
تاریخ انتشار : ۰۶ آبان ۱۳۹۶

خبرگزاری نیویورک‌تایمز با هدف برقراری بستری برای ارتباطات امن‌تر وبگاهی را در دارک وب راه‌اندازی کرده است.

به گزارش گرداب، خبرگزاری نیویورک‌تایمز به تازگی اعلام کرد، برای آزمایش ارتباطات امن، وبگاه ویژه‌ای را در دارک‌وب راه‌اندازی کرد که تنها از طریق نرم‌افزار تور (TOR) قابل دسترس است.
نیویورک‌تایمز با انتشار پیامی گفت:

ما رویدادهای سراسر دنیا را گزارش می‌کنیم و مطالب ما توسط مردم همه‌ی ملت‌ها خوانده می‌شود. بعضی از خوانندگان از تور برای دسترسی به ما استفاده می‌کنند؛ زیرا از نظر فنی وبگاه برای آن‌ها مسدود شده است، نگران نظارت روی شبکه‌های محلی هستند، سعی در محافظت از حریم خصوصی آنلاین خود دارند یا این روش را بدون دلیل خاصی به دیگر راه‌های دسترسی ترجیح می‌دهند.

خبرگزاری بالا برای افرادی که با دارک‌وب آشنا نیستند توضیح داد برای دسترسی به وبگاه مورد نظر ابتدا باید نرم‌افزار تور را که برای دسترسی به دارک‌وب است دریافت و نصب کنند؛ زیرا این فضا به صورت پیش‌فرض در دسترس نبوده و نمی‌توان آن را با جستجو در اینترنت  پیدا کرد.
البته نیویورک تایمز اشاره کرد وبگاه یاد شده در مرحله‌ی آزمایش و توسعه قرار دارد و احتمالا بعضی از ویژگی‌های آن کار نکنند. بر اساس گفته‌های این خبرگزاری، هدف در دسترس قرار دادن همه‌ی ویژگی‌های موجود فعلی در دارک‌وب است.