رجیستری موبایل قابل دور زدن نیست

رجیستری موبایل قابل دور زدن نیست
تاریخ انتشار : ۰۷ آبان ۱۳۹۶

وزیر ارتباطات درباره جزئیات آغاز طرح رجیستری گوشی‌های موبایل، تاکید کرد: رجیستری در هیچ چارچوبی قابل دور زدن نیست

به گزارش گرداب، محمدجواد آذری جهرمی در پاسخ به سوال ایسنا درباره جزئیات آغاز طرح رجیستری گوشی‌های موبایل و اینکه برخی فروشندگان گوشی‌های موبایل موجود در انبار خود را برای انجام رجیستری از کارتون خارج کرده و این می‌تواند موجبات سوءاستفاده هایی شود، خیلی کوتاه پاسخ داد و گفت: رجیستری گوشی‌های موبایل در هیچ چارچوبی قابل دور زدن نیست.

وی درباره تکلیف گوشی‌های موبایل آیفون با شروع طرح رجیستری در کشور نیز پاسخ داد: همه برندها باید چارچوبی را که کمیته تصمیم‌گیری رجیستری اعلام می‌کند رعایت کنند. گوشی آیفون هم نماینده توزیع دارد ولی نمایندگی رسمی خودش نیست. اجازه بدهید کمیته تصمیم گیری‌های لازم را انجام دهد و بعد اعلام می کنیم. ما هر حرفی بزنیم 200 هزار تومان روی قیمت گوشی‌های بازار می‌رود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین در مورد آخرین اخبار از اجرای طرح اینترنت غیرحجمی خبر داد و گفت: مقدمات این طرح در حال انجام است و در جلسه اول کمیسیون تنظیم مقررات مباحث آن مطرح شده است که در جلسه دوم که یکشنبه هفته آینده برگزار می شود، نیز مباحث مختلف مطرح خواهد شد تا به جمع‌بندی برسیم که در 100 روز اول نتایج آن را اعلام می کنیم.

آذری جهرمی همچنین امروز در نشست خبری در نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها درباره آخرین وضعیت رجیستری گوشی‌های تلفن همراه توضیح داد: طرح رجیستری آغاز شده و در مرحله پایش است که در حال حاضر بالغ بر 60 درصد گوشی‌ها در شبکه به ثبت رسیده‌اند که تا آخر این هفته پایش انجام شده و به اتمام می رسد و ما از هفته بعد وارد فاز اجرایی می شویم.