سیستم امنیتی بیومتریک همه گیر می‌شود

سیستم امنیتی بیومتریک همه گیر می‌شود
تاریخ انتشار : ۱۳ آبان ۱۳۹۶

در حالی که امروزه تنها گوشی‌ها از سیستم‌های امنیتی تایید هویت مبتنی بر شناسایی اثرانگشت برخوردارند، به زودی این سیستم شناسایی جهانی می شود.

به گزارش گرداب، محققان دانشگاه های راجرز و آلاباما موفق به ابداع سیستم امنیتی بیومتریک منحصربه فردی شده اند که استفاده از سطح هر ماده و کالایی را برای تایید هویت فرد ممکن می کند.

بنابراین می توان سیستم های تایید هویت مبتنی بر خصوصیات خاص هر فرد را به کالاهای مختلف اضافه کرد تا استفاده از آنها تنها برای فرد یا افراد خاصی ممکن شود. از این سیستم برای ایمن سازی تقریبا هر چیزی در جهان از خودرو، تا درب منزل یا میز اداری و غیره می توان استفاده کرد.

سیستم یادشده که ویب رایت نام دارد، مبتنی بر سیستم تایید هویت از طریق اثر انگشت نیست و از امضای خاصی که بر مبنای لرزش انگشت کار می کند، بهره می گیرد.

از آنجا که ساختار استخوان بندی هر فرد در دنیا بی همتاست و انگشت های هر انسان هم به همین علت میزان فشار خاص و متفاوتی بر سطوح اعمال می کنند، حسگرهایی برای استفاده در قالب این سیستم ابداع شده که این تفاوت های ناچیز فیزیولوژیک و رفتاری را درک می کنند و بر همین مبنا هویت اشخاص را از یکدیگر تمییز می دهند.

سیستم یادشده یک سیستم ارزان قیمت بوده و استفاده از آن مستلزم کاربرد سخت افزارهای خاصی مانند اسکنر اثرانگشت یا دوربین نیز نیست. کل این سیستم متشکل از یک موتور لرزاننده ارزان و گیرنده ای است که بر روی سطح مورد نظر نصب می شود و تولید آن یک دهم سیستم های تایید هویت مبتنی بر قرنیه انسان یا اثر انگشت هزینه در بر دارد. دقت این سیستم 95 درصد بوده و تنها در 3 درصد موارد خطا داشته است.