سهام‌دار عمده توئیتر در میان بازداشتی‌های ولیعهد عربستان

سهام‌دار عمده توئیتر در میان بازداشتی‌های ولیعهد عربستان
تاریخ انتشار : ۱۵ آبان ۱۳۹۶

شاهزاده الولید یکی از بازداشتی‌های سلمان ولیعهد عربستان که به جرم فساد مالی دستگیر شده، از جمله سهام داران و سرمایه گذاران در شرکت‌هایی مانند اپل، لیفت و توئیتر است.

به گزارش گرداب، در روزهای اخیر صدها نفر در عربستان به بهانه مبارزه با فساد دستگیر شده اند. یکی از افرادی که به این بهانه دستگیر شده از جمله مهم ترین سرمایه گذاران سعودی در شرکت های فناوری دنیاست.

به ولید بن طلال که در میان بازداشت شدگان است اتهام پولشویی وارد شده و مشخص نیست چه سرنوشتی در انتظار وی خواهد بود.

وی علاوه بر سرمایه گذاری در شرکت های فناوری آمریکایی، سهام دار چندین شبکه تلویزیونی ماهواره ای است و در سال 2011 حدود 300 میلیون دلار پول به توئیتر تزریق کرد که نقش مهمی در رشد و ارتقای این شبکه اجتماعی ایفا کرد.

ولید بن طلال دومین سهام دار عمده توئیتر بعد از ایو ویلیامز بنیانگذار آن محسوب می شود و حتی جک دورسی مدیر عامل توئیتر تعهد مالی کمتری به این شرکت دارد.

تحلیل گران دستگیری این افراد توسط محمد بن سلمان ولیعهد جاه طلب سعودی را ناشی از تلاش برای تحکیم قدرت و به عقب راندن مخالفان می دانند تا زمینه برای جلوس وی به تخت سلطنت آغاز شود. به نظر می رسد این تحول به کاهش سرمایه گذاری های بن طلال و دیگر شاهزادگان ثروتمند سعودی در شرکت های فناوری منجر شود.