جزییات جدید فاش شده درباره پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶ نشان می دهد که رد پای وزیر خارجه بریتانیا نیز در این پرونده وجود دارد.
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۵
کد خبر: ۲۶۵۵۵
به گزارش گرداب، نشریه آبزرور به نقل از منابع آگاه اعلام کرده است که بوریس جانسون وزیر خارجه بریتانیا به همراه 2 مدیر ارشد وزارت خارجه این کشور با کسانی که نام آنها در تحقیقات اف بی آی در خصوص پرونده تبانی کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ با مقام های روسیه ذکر شده، ارتباط داشته اند.

این گزارش افزود: 3 مقام ارشد وزارت خارجه بریتانیا از جمله شخص بوریس جانسون تماس هایی را با جورج پاپادوپلوس مشاور سیاست خارجی کارزار انتخاباتی ترامپ و همین طور ژوزف میفسود استاد دانشگاه اهل مالت که در بریتانیا زندگی می کند، برقرار کرده و با آنها ارتباط داشته اند.

جورج پاپادوپولوس دستیار ترامپ در پرونده دخالت روسیه در انتخابات آمریکا متهم شده است. وی اوایل اکتبر در خصوص دروغ گفتن به اف بی آی گناهکار شناخته شده است.

این دستیار ترامپ به بازرسان فدرال گفته است که تلاش هایی برای تشکیل یک نشست بین مقام های کارزار انتخاباتی ترامپ و رهبری روسیه داشته است.

جزییات فاش شده نشان می دهد که آلوک شارما از مقام های ارشد وزارت حارجه بریتانیا با این استاد دانشگاه اهل مالت چندین بار دیدار و گفتگو کرده است. بوریس جانسون نیز با این استاد دانشگاه دیدار و گفتگو کرده است.

آبزرور در ادامه افزود: یک دیدار بین پاپادوپلوس و توبیاس الوود از دیگر مقام های ارشد وزارت خارجه بریتانیا در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در سپتامبر 2016 میلادی انجام شده است.

جامعه اطلاعاتی آمریکا در گزارشی که ژانویه منتشر کرد، به این جمع بندی رسیده است که کرملین قصد اختلال در انتخابات 2016 آمریکا را داشته و در این انتخابات به نفع ترامپ دخالت کرده است.

روبرت مولر دادستان ویژه آمریکا، پل مانافورت مدیر سابق کارزار انتخاباتی ترامپ و ریک گیتس دیگر دستیار ارشد ترامپ را به اتهامات مختلفی از جمله پولشویی متهم کرده است.

منبع: تسنیم

نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد